Vijoličasti so povedli tik pred odmorom, ko so se z avtogolom vsi načrti Aluminija podrli. Foto: www.alesfevzer.com

Vijoličasti so proti Aluminiju brez poraza že enajst tekem zapored. To je bila prva uradna tekma v Ljudskem vrtu po 7. marcu, ko je Maribor izgubil proti Bravu z 1:2. V veliki krizi sta klub zapustila trener Darko Milanič in športni direktor Zlatko Zahovič. Odmor je prišel Mariborčanom zelo prav in pred zadnjo četrtino prvenstva je boj za naslov prvaka znova popolnoma odprt.

Kontek v zadnji akciji prvega polčasa zatresel lastno mrežo

Malo priložnosti v močnem deževju
Sergej Jakirović je namesto kaznovanega Rudija Požega Vancaša v začetno postavo uvrstil Gregorja Bajdeta. V močnem deževju so imeli Mariborčani pobudo v prvem polčasu, a Kidričani so se zelo organizirano branili. V 19. minuti je Denis Klinar podal pred vrata, Rok Kronaveter pa je z glavo žogo poslal malce mimo vrat.

Pet minut pred odmorom je moral zelenico zaradi poškodbe zapustiti Mitja Viler, vstopil je Martin Milec, na levo stran pa se je premaknil Klinar.

Zahović iz bližine povišal na 2:0

Avtogol Kontka tik pred odmorom
Vijoličasti so povedli v drugi minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa. Po predložku iz kota je Alexandru Cretu streljal z glavo, vratar Luka Janžekovič je žogo odbil, v gneči pred vrati pa jo je v lastno mrežo potisnil Ivan Kontek.

Zahović kaznoval napako Pantalona
Kontek je bil vpleten v novo sporno akcijo v 47. minuti, ko so gostitelji zahtevali enajstmetrovko, ko je padel Cretu, a se sodnik Andrej Žnidaršič ni oglasil. V 51. minuti je Kontek pred golovo črto izbil žogo po lobu Zahovića, a se je ta veselil osmega zadetka v sezoni že minuto pozneje. Odlični napadalec je iz bližine zadel z levico, potem ko je žogo zelo slabo izbil Renato Pantalon.

Rezervist Dervišević postavil končni izid z bele točke

Dervišević zanesljiv z enajstih metrov
Veliko priložnost za znižanje so imeli Kidričani v 64. minuti, Panatalon je streljal z glavo, izkazal pa se je Kenan Pirić s parado. Mariborčani so bili nevarni iz prekinitev. Dvakrat je z glavo neuspešno poskusil Nemanja Mitrović. Šest minut pred koncem je Stipe Vrdoljak v kazenskem prostoru podrl Felipeja Santosa. Z bele točke je bil natančen Amir Dervišević, ki je vstopil sedem minut pred tem. V prvi minuti sodnikovega dodatka je Zahović s škarjicami malce zgrešil vrata po sijajni akciji Jasmina Mešanovića.