Po porazih proti Taboru (0:3) in Kopru (3:2) so Prekmurci osvojili prvo točko. Bili so sicer boljši tekmec (streli 12:3, v okvir vrat 5:1), Bravo je izenačujoči zadetek dosegel iz svoje edine prave akcije na tekmi.

V prvem polčasu muraši niso bili posebej nevarni. Omeniti velja 18. minuto, ko je spodrsnilo Davidu Brekalu, do strela s 14 metrov je prišel Staniša Mandić, a je bil nenatančen, isti igralec pa je devet minut pozneje z glavo streljal prešibko.

Zadetki s tekme Mura - Bravo

Kmalu po začetku drugega polčasa, v 49. minuti, so gostitelji povedli. Kai Cipot je s peto žogo lepo vrnil do Amadeja Maroše, ki je natančno meril z 18 metrov.

V nadaljevanju je trikrat poskušal Alen Kozar, Mura si je priigrala še nekaj nevarnih akcij, med drugim je v 77. minuti Igor Vekić ustavil strel Mihaela Klepača iz bližine z leve strani.

V 78. minuti pa so si domači privoščili napako v obrambi. Rezervist Brava Loren Maružin je prišel do žoge na robu kazenskega prostora, preigral še vratarja in z leve strani izenačil.

Zasedba Anteja Šimundže je nato iskala zmagoviti zadetek, najbližje pa mu je bil Tomi Horvat v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je žogo v kazenskem prostoru poslal malo mimo vrat.

Lotrič igral v drugem polčasu

V ekipi Sobočanov tokrat ni bilo Nina Kouterja, ki je na pragu prestopa v turškega drugoligaša Maniso, lani zmagovalca turške tretje lige. Tam bo igral tudi Leon Sever, do zdaj član Sežane.

Mura se je v preteklem tednu okrepila s tremi nogometaši, povratnikoma na Fazanerijo Nikom Lorbkom in Mitjo Lotričem ter Žigo Škoflekom. Lorbek je igral vso tekmo, Lotrič celoten drugi polčas, Škoflek, nekdanji nogometaš Aluminija in velenjskega Rudarja, pa še čaka na certifikat ruske nogometne zveze. V Rusiji je igral za Orenburg in zadnjega pol leta za Torpedo iz Moskve.

Zadetki s tekme Celje - Koper

Dvojica Parris-Colley zrežirala koprsko slavje

Koper je v Celju zmagal s 3:1 in se z drugo zaporedno zmago povzpel na vrh lestvice. Celjani so si privoščili preveč napak in po porazu v uvodnem krogu proti Mariboru (2:3) še drugič izgubili pred domačimi gledalci.

Žan Medved je imel prvi resnejši priložnosti na tekmi, a ni zadel, nato pa so Koprčani povedli v 25. minuti. Gol je bil precej bizaren, Ivan Majevski je namreč želel žogo izbiti iz kazenskega prostora, toda zadel je Kaheema Parrisa, od njega pa se je odbila v mrežo.

Celje je izenačilo v 44. minuti, ko je Advan Kadušić podal za hrbet koprske obrambe, kamor je utekel Ivan Božić in s strelom "iz prve" matiral Adnana Golubovića.

Koper je drugič prišel v vodstvo v 66. minuti. Maks Barišić je potegnil in podal na desno stran do utekajočega Parrisa, Jamajčan pa je rutinirano zadel še drugič na tekmi.

Končni izid je v 84. minuti postavil rezervist Lamin Colley. Gambijec, ki je v preteklih dveh sezonah igral za Gorico, je ob Žanu Zaletelu prišel do strela z leve strani in lepo meril v bližnji zgornji kot celjskih vrat.

Vrhunec 3. kroga bo v nedeljo ob 20.15, ko se bosta v Stožicah pomerila Olimpija in Maribor.