Sobočani, ki so z zmago znova prevzeli tretje mesto, so šest krogov pred koncem prekinili serijo 15 tekem neporaženosti zmajev, ki so zadnjič v državnem prvenstvu klonili 29. novembra. Hkrati so na medsebojnih obračunih Ljubljančane ugnali prvič po petih srečanjih. Olimpija je izgubila prvič, odkar jo vodi Goran Stanković.

Gostitelji, ki so bili boljši in nevarnejši praktično celo tekmo – razmerje v strelih je bilo kar 20:6 –, so prvič zapretili že po dobri minuti, ko je po globinski podaji Samsondina Oura z diagonalnim strelom poskusil Amadej Maroša, a se je z obrambo izkazal Žiga Frelih, ki je v peti minuti ubranil še poskus Oura po kotu. Matko Obradović je prvič posredoval v deseti minuti, ko je z voleja poskusil Radivoj Bosić, štiri minute pozneje pa je streljal še z razdalje, a je domači vratar ubranil z lepo parado.

Olimpija si v Fazaneriji ni priigrala veliko priložnosti. Še najbolj nevarna sta bila strela Radivoja Bosića v deseti in 14. minuti. Foto: www.alesfevzer.com

Sobočani so v drugem polčasu, ki so ga izvrstno začeli, dali prestavo višje. Že v tretji minuti nadaljevanja so povedli, ko je po podaji Maroše s prve s skoraj 20 metrov natančno v levi zgornji Frelihov kot sprožil Luka Bobičanec, ki je osmič v tej sezoni zatresel mrežo. Deset minut pozneje je z diagonalnim strelom na drugi strani poskusil Đorđe Ivanović, v 61. minuti pa je s podobnega položaja streljal Maroša, toda oba sta bila nenatančna.

Murina zaušnica Olimpiji začinila prvenstvo

Mura je močno pritisnila in priložnosti so si sledile ena za drugo. Najprej je z roba kazenskega prostora močno udaril Bobičanec, Frelih je odbil, do žoge pa je prišel Maroša, ki je meril prek vrat. Pet minut pozneje je Maroša žogo že spravil mimo ljubljanskega vratarja, pravočasno pa je nato posredoval Antonio Delamea Mlinar. Po kotu je bilo takoj nevarno, ko je z glavo poskusil nekdanji branilec Olimpije Jan Gorenc.

V 70. minuti je Maroša streljal z roba kazenskega prostora, Frelih je odbil, na pravem mestu pa je bil Žoga Kous, ki je povišal na 2:0. Šest minut pozneje se je gostujoča mreža znova zatresla. Tokrat je bil Kous v vlogi podajalca. Z desne je poslal predložek pred vrata, kjer je obramba Olimpije povsem samega pustila Gorenca, ki je z glavo s pomočjo prečke žogo spravil za Frelihov hrbet.

Tabor odnesel tri točke iz Kidričevega

Po drugi zaporedni zmagi je Tabor napredoval na šesto mesto. Kraševci so v Kidričevem povedli v 11. minuti, ko je z leve strani podal Erik Salkić. Aljaž Krefl je v osrčju kazenskega prostora zgrešil žogo, tako da je prišla do Denisa Kouauja, ki je z diagonalnim strelom povedel goste v vodstvo.

Kraševci slavili v Kidričevem

V 28. minuti je Aluminij ostal z igralcem manj. Marko Krivičić je z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer pa je Dina Stančiča podrl Emir Azemovića. Alen Borošak je pokazal na belo točko, hkrati pa iz žepa potegnil še rdeč karton. Odgovornost je prevzel Krivičić, ki je s pomočjo vratnice premagal Luko Janžekoviča.

31. minuta je tekla, ko so nevarno zapretili gostitelji, toda strel Luke Petka z glavo je Jan Kopricev odbil v kot. V prvem delu je domača obramba naredila veliko napako, po kateri se je Djalo Aldair sam znašel pred Janžekovičem, ki pa se je izkazal s posredovanjem. V drugem delu sta najlepši priložnosti zapravila pri Aluminiju Armin Đerlek v 52., pri Taboru pa Tom Alen Tolić v 76. minuti.