Luka Bobičanec je bil zelo dejaven, vendar pa mu Ažbeta Juga ni uspelo premagati. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji bodo znova na zelenico stopili aprila v Novi Gorici, zatem pa bodo tudi odigrali obračun 27. kroga z Bravom. S tekmo manj ostajajo na vrhu, sta se pa prva zasledovalca Maribor in Mura približala za točko. Vijoličasti, ki so zapravili priložnost za skok na vrh, zaostajajo eno, Sobočani, ki bi se z morebitno zmago povsem približali Mariborčanom, pa pet.

Analiza prvega polčasa Mura - Maribor

Gostje so v Fazaneriji začeli podjetneje, toda zasedba Anteja Šimundže se je uvodnega pritiska hitro otresla, vzpostavila ravnovesje v igri oziroma vmes tudi prevzela pobudo. Nekajkrat je bilo nevarno v obeh kazenskih prostorih, toda resnega zaključka ni bilo ne na eni ne na drugi strani. Tako nobeni zasedbi v prvem polčasu ni uspelo streljati na vrata, najbolj vroče pa je bilo v 22. minuti, ko je po levi strani preigraval zelo dejavni Luka Bobičanec, ki je zavrtel in na tla spravil Denisa Klinarja, poslal ostro žogo pred vrata, kjer pa je posredoval Ignacio Guerrico, ki je na levem bočnem položaju v zadnji vrsti zamenjal Žana Kolmaniča.

Mariborčani po remiju v Fazaneriji ostajajo točko za Olimpijo
Izjave in analiza po tekmi Mura - Maribor

Veliko priložnosti ni bilo niti v drugem delu, so pa precej konkretneje v nadaljevanje krenili domači nogometaši. V 48. minuti so prvič sprožili v okvir vrat, ko je z diagonalnim strelom Ažbeta Juga ogrel Bobičanec. Zatem so sledile minute v znamenju Mure. 55. je tekla, ko je najprej z razdalje sprožil Nino Kouter, Jug se je izkazal z obrambo, po odbiti žogi pa po podaji Amadeja Maroše nikogar ni bilo pred mariborskimi vrati. Le nekaj sekund pozneje je imela soboška zasedba največjo priložnost na tekmi. Kouter je z desne strani poslal predložek pred vrata. Obramba vijoličastih je povsem samega pustila Klemna Šturma, ki se je znašel v zelo ugodnem položaju, streljal s 'prve', a za las žogo poslal mimo vratnice.

Šimundža in Gajser zadovoljna po remiju na Fazaneriji

V 58. minuti je po podaji Šturma znova poskusil Bobičanec, a žoge ni dobro zadel, tako da je bila lahek plen Juga. Zatem je pobudo prevzel Maribor. Sašo Gajser je v igro poslal tudi Marcosa Tavaresa, ki je zbral 421. nastop v prvoligaški konkurenci, s čimer je na večni lestvici zdaj na drugem mestu skupaj z Janezom Strajnarjem in Dušanom Kosićem. Takoj zatem je v 77. minuti z roba kazenskega prostora nevarno sprožil Rok Kronaveter, vendar je dobro posredoval Matko Obradović. Do konca večjih priložnosti ni bilo več.

Dangubić zapravil 11-m v 93. minuti na Bonifiki
Celjani so v Kopru zapravili lepo priložnost za zmago, saj so imeli v 93. minuti na voljo 11-m, ki pa jo je Filipu Dangubiću ubranil David Adam. Državni prvaki so se tako na Bonifiki s Koprom razšli 1:1, so pa prekinili niz štirih porazov. Gostitelji so mrežo zatresli v 12. minuti, toda Maks Barišić je bil v prepovedanem položaju. V 43. minuti je isti igralec z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora zadel vratnico. V nadaljevanju akcije je Bojan Knežević poslal lepo globinsko podajo za hrbet celjski obrambi. Utekel je Matej Paličič, ki je z levico zadel malo mrežico.

Dangubić z bele točke zagotovil točko, a zgrešil za tri točke na Bonifiki

V drugem delu so imeli državni prvaki terensko premoč, ki se jim je obrestovala v 84. minuti. Stefan Stevanović je v kazenskem prostoru nespretno brcnil Amadeja Brecla. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Dangubić. Tik pred iztekom sodnikovega dodatka je z razdalje streljal Jakob Novak, v kazenskem prostoru pa je žoga v roko zadela Palčiča. Tako so Celjani dobili še eno najstrožjo kazen in lepo priložnost za preobrat in tri točke. Žogo je na belo točko znova postavil Dangubić, toda tokrat je njegov poskus Adam ubranil. Takoj zatem je bilo konec srečanja.