Andraž Šporar je na tekmi proti Rudarju dosegel hat-trick in je s sedmimi zadetki ob Blessingu Elekeju (Gorica) najučinkovitejši strelec letošnje prve lige. Foto: www.alesfevzer.com
Dejan Kelhar
Stožice
Olimpija do vrha napolnila mrežo Rudarja

Ljubljanski nogometaši, ki so poskrbeli za pravo nogometno evforijo v prestolnici, so znova uprizorili odlično predstavo, čeprav so imeli z Rudarjem kar nekaj težav - zlasti na začetku drugega polčasa, ko je Olimpijo s sijajnimi obrambami reševal vratar Aleksander Šeliga.

Zeleno-beli so od poraza proti Domžalam (0:2) v 3. krogu prvenstva dobili pet tekem zapored z neverjetno razliko v prejetih in danih golih 20:1.

Kelhar z glavo zadel za 1:0
Ljubljančani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, še posebej sta bila dejavna Šporar in Ezekiel Isoken Henty. Ta sta kar nekajkrat zapretila gostujočemu vratarju Mateju Radanu, ki je vendarle klonil v 32. minuti, ko je v polno zadel Dejan Kelhar. Iz kota je žogo v kazenski prostor poslal Martin Michel Mimoun, Kelhar jo je z glavo preusmeril v gol. Njen let v mrežo je želel z roko zaustaviti napadalec Luka Prašnikar, a zaman. 28-letnik je imel ob tem tudi srečo, saj bi lahko zakrivil najstrožjo kazen, hkrati pa bi moral še predčasno pod prho. Rudar je prvič na tekmi zapretil šele v 38. minuti, ko je Senad Jahić z desne strani podal pred vrata, žogo pa je slabo zadel Milan Kocić.

Ob pritisku Rudarja gol Olimpije
Velenjčani so v uvodnih minutah nadaljevanja gostitelje potisnili na njihovo polovico, ves čas so nevarno napadali, zeleno-beli so se zanašali predvsem na sijajnega Šeligo, ki se je izkazal s pomembnimi obrambami in poskrbel, da je Olimpija obdržala minimalno vodstvo. Rudar je bil vse nevarnejši, a zadetek so v 52. minuti po uspešno izvedenem protinapadu dosegli domači. Šporar je premagal Radana, potem ko se je žoga odbila od noge Stjepana Babića.

Šporar dopolnil hat-trick
V 70. minuti je Rok Kronaveter zadel krasen gol s peto, a je stranski sodnik zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Vseeno navijači niso dolgo čakali na izid 3:0, že osem minut pozneje se je še drugič med strelce vpisal Šporar. Ta je s silovitim strelom z roba kazenskega prostora premagal Radana, potem ko mu je žogo odlično nastavil Coelho Da Silva Ricardo Alves. Na 4:0 je po napaki v gostujoči obrambi in odlično izvedenem protinapadu povišal rezervist Dejan Djermanović, ki je v 82. minuti zamenjal Nika Kapuna, končnih 5:0 pa je s strelom s 15 metrov z desnico postavil kapetan Šporar. To je bil njegov sedmi gol in 24. gol Olimpije v letošnjem prvenstvu.