David Kašnik je v 16. minuti načel mrežo Gorice, dosegel je svoj drugi zadetek v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Rudar je slavil tretjič na zadnjih štirih srečanjih in se zelo približal potrditvi obstanka. V medsebojnih tekmah ima sicer Gorica malce boljši izkupiček (dva remija z 2:2, eno zmago z 2:0 in poraz z 1:2), tako da morajo Velenjčani še malce počakati na "uradno" izognitev predzadnjemu mestu. Gorica je izgubila tretjič zapored in petič na zadnjih sedmih tekmah.

Muraša Bobičanec in Šušnjara podaljšala pogodbi

Vodstvo Mure je podaljšalo pogodbi s pomembnima členoma ekipe. Luka Bobičanec je podaljšal sodelovanje do 30. maja 2022, Luka Šušnjara pa do 30. junija 2022, so zapisali na spletni strani kluba. Obema igralcema bi se sicer pogodba iztekla konec letošnjega leta.

Čeprav so imeli Novogoričani v prvem polčasu več časa žogo v svoji posesti in tudi večkrat streljali, so se ob odmoru znašli v velikem zaostanku. V 16. minuti je namreč po prostem strelu Davida Hrubika z desne strani iz bližine zadel David Kašnik, v 41. pa je prav Hrubik pobegnil po levi strani v kazenski prostor in nato z diagonalnim strelom premagal Grego Sorčana.

Zapravljene priložnosti domačih
To sta bili ob nenatančnih poskusih Milana Tučića in Žige Škofleka tudi edini pravi priložnost Rudarja, medtem ko so na drugi strani kar nekaj lepih zapravili Etien Velikonja v 5., 14. in 17. minuti, takrat je zadel prečko iz bližine, Rok Grudina v 8. in 35., Uroš Celcer v 6. in Bede Osuji v 38. minuti.

S strelom v okvir vrat so Primorci začeli tudi drugi polčas, novega pa sprožili v 69. minuti, ko je poskušal Kristijan Šipek, a od daleč za malo zgrešil cilj. Igra je bila sicer precej manj razburljiva kot v prvem delu, je pa v 78. minuti do bolj ali manj nenevarnega strela z glavo spet prišel Velikonja.

Velikonja znižal v 86. minuti
Na drugi strani je precej s strani v 81. minuti poskusil David Arap, Sorčan je žogo odbil. V 86. minuti pa je Gorici nekaj upanja vzbudil Velikonja, ki je iz bližine unovčil podajo Tineta Kavčiča in Grudine z leve strani.

V 88. minuti so imeli Velenjčani novo lepo priložnost, ko je bil Škoflek sam pred Sorčanom, ga skušal lobati, a neuspešno. Že v sodniškem dodatku je malce z leve poskusil Andrija Filipović, toda žogo je poslal visoko čez vrata.

Maribor ima drugo zaključno žogo
Preostale štiri tekme 33. kroga bodo v sredo. V neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju se bosta ob 20.15 pomerila Celje in Maribor. Če vijoličasti zmagajo in na drugi tekmi Olimpija ne užene Domžal, potem bo Maribor slavil 15. naslov državnega prvaka.