Dejan Djermanovič je dosegel dva zadetka. Foto: MMC RTV SLO
Celjani nadoknadili zaostanek treh zadetkov
Prvaki klonili v Velenju
Nafti dvoboj za vrh lestvice proti Domžalam
Sijajen zadetek Kariča proti Rudarju

Hit Gorica je po visokem vodstvu proti CM Celju v zadnje četrt ure zapravila prednost treh zadetkov. V novogoriškem Športnem parku je bilo 3:3.
Djermanovič tvorec preobrata
V Velenju je v 32. minuti z močnim polvisokim strelom s približno 30 metrov prvi zadel Amir Karič, ki je sijajno meril ob desni vratnici Bobana Savića (glej video desno spodaj). To je bil tudi prvi res zanimiv trenutek na srečanju. V 52. minuti je po lepi podaji Denisa Grbiča izid poravnal Dejan Djermanovič in razveselil 1.800 gledalcev na tribunah stadiona Ob jezeru.
Isti igralec je v 74. minuti Ermina Hasiča premagal še z roba kazenskega prostora nekoliko z leve strani, čeprav so imeli v tem obdobju igre terensko premoč Koprčani, ki jim je na igrišču spet "poveljeval" Miran Pavlin. Pet minut pred drugim zadetkom Rudarja je Aljaž Struna zadel prečko.
V 82. minuti je okvir vrat na drugi strani stresel še Grbič. Po njegovem strelu od daleč se je žoga od prečke odbila na golovo črto, vendar je ni prešla. Festival strelov v ogrodje vrat se je nadaljeval tudi v končnici tekme. V 89. minuti je Djermanovič zamudil priložnost za klasični "hat-trick" in tudi on meril v prečko, takoj zatem pa je Grbiču veselje preprečila desna vratnica gostujočih vrat.
Tretja zaporedna zmaga Nafte
V Lendavi je v 12. minuti Domžalčane v vodstvo popeljal Damir Pekič, ki se je po dolgi podaji otresel dveh branilcev in s 15 metrov zatresel mrežo. Gostitelji so izenačili šest minut pozneje, ko je Vedran Vinko iz bližine končal lepo akcijo Konstantina Vassiljeva in Bojana Matjašeca. Čeprav so Domžalčani v nadaljevanju več napadali in imeli zrelejše priložnosti, je v 41. minuti povedla Nafta. Vassiljev je zadel z 11-metrovke, potem ko je vratar Darko Brljak podrl Jožeta Benka.
V 48. minuti so Lendavčani povišali na 3:1. Rok Buzeti se je odločil za strel z 22 metrov, žoga je oplazila Tadeja Apatiča in presenetila Brljaka. Končni izid je v 90. minuti iz bližine postavil Jernej Smukavec po natančni globinski podaji.
Dvakrat v polno tudi Rep
Celjani so v prvem polčasu nadigrali Novogoričane in bili vsaj za razred boljši tekmec, a na odmor odšli z zaostankom 0:2. Neizkoriščene so ostale priložnosti Maria Močiča, Sebastjana Gobca in predvsem izjemno razpoloženega napadalca Gorazda Zajca, ki je domači obrambi povzročal največ sivih las. V 29. minuti je Milan Andželkovič ukanil lastnega vratarja Amela Mujčinoviča, takoj zatem je Amel Mujakovič zadel okvir vrat, že v naslednji minuti pa je celjsko neučinkovitost kaznoval Sandi Arčon in povišal vodstvo belo-modrih.

Ko je Etien Velikonja v deveti minuti drugega polčasa z 11-metrovke še tretjič zatresel celjsko mrežo, je kazalo na zanesljivo zmago Hita Gorice, ki pa je v nadaljevanju kot po tekočem traku zapravljala številne priložnosti. Tekmo je na glavo postavil rezervist Rajko Rep, ki je v 79. in 80. minuti izkoristil podaji Gobca in Rokija Štrausa ter znižal na 2:3, izenačujoči gol pa je minuto pred koncem rednega dela z volejem postavil Dejan Purišič.