Alvaro Morata in Sergio Ramos sta zanesljivo zadela z enajstih metrov. Foto: Reuters

Na klopi evropskih prvakov iz leta 2008 in 2012 je sedel Robert Moreno. Pomočnik je nadomestil Luisa Enriqueja, ki je manjkal zaradi družinskih zadev.

72.205 gledalcev je na prvi zadetek čakalo do 64. minute, ko je Alvaro Morata podal v kazenski prostor z leve strani, Sebastian Larsson pa je žogo odbil z roko. Enajstmetrovko je unovčil Sergio Ramos.

Pet minut pred koncem je Filip Helander v kazenskem prostoru podrl Morato, ki je kar sam izvedel najstrožjo kazen in z desno nogo povišal na 2:0. Rezervist Mikel Oyarzabal je z roba kazenskega prostora postavil končni izid v 87. minuti. Španci še niso oddali točke, Švedi imajo na drugem mestu po štirih tekmah pet točk manj.

Srbi uspešno opravili popravni izpit
Srbija, ki je v petek doživela šok in proti Ukrajini izgubila z 0:5, je popravila vtis proti Litvi (4:1). Že v prvem polčasu je Aleksandar Mitrović zadel dvakrat. Častni gol je v drugem polčasu zabil Arvydas Novikovas, v sodniškem dodatku pa je zmago potrdil Adem Ljajić.