Jan Hurtado je domačim vlil nekaj upanja. Foto: Reuters

Pred tekmo je bilo spet vroče na ulicah Buenos Airesa, kar je malo spominjalo na lanske izgrede, ki so povratno tekmo finala preložili za en mesec. Tokrat se je povratna tekma v primerjavi s predvidenim začetkom začela le 14 minut pozneje.

Po prvem sodnikovem žvižgu se je situacija precej umirila, podobno pa je bilo tudi na zelenici, kjer gostiteljem nikakor ni uspelo hitro zlomiti tekmeca. V igri so bili nemočni, še največ so pokazali v prekinitvah.

Domači nevarni le iz prekinitev
Tako so dosegli tudi edini gol. Na semaforju je bila 80. minuta, po prostem strelu je v kazenskem prostorju Riverja zavladala panika, rezervist Jan Hurtado je z le nekaj centimetrov žogo zatlačil v mrežo.

River bo v finalu igral proti boljšemu iz para Flamengo - Gremio. Prva tekma se je končala z izidom 1:1.

Copa Libertadores, povratni tekmi

Boca Juniors - RIVER PLATE 1:0 (0:0) 0:2
Hurtado 80.

Četrtek ob 2.30:
FLAMENGO - GREMIO 1:1

V odebeljenem tisku sta izida prvih tekem.

Finale naj bi bil odigran v soboto, 23. novembra, v Santiagu de Chile (zaradi razmer v tej državi pa še ni jasno, ali bo tekma res odigrana na tem prizorišču).