Cristiano Ronaldo je prvi strel z bele točke zapravil, drugič je bil zanesljiv, v 68. minuti pa je vratarja Geronima Rullija premagal še drugič in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:1. Ronaldo je koledarsko leto končal s 57 goli na 57 tekmah. Foto: Reuters
Rafael Benitez
Trener madridskega Reala Rafael Benitez, nad katerim se je v zadnjem obdobju vsul plaz kritik, si je lahko po zadnjem sodnikovem žvižgu malce oddahnil. Foto: Reuters
Nogometaši Atletica
Nogometaši Atletica so proti Rayu Vallecanu zmago dosegli v zaključku tekme, ko sta v polno zadela Angel Correa in Antoine Griezmann. Foto: Reuters
Neymar
Neymarju je ob izvedbi 11-metrovke spodrsnilo. Brazilec je zadel okvir gola, odbito žogo pa je v lastno mrežo pospravil nekdanji nemški reprezentant Heiko Westermann. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je v drugem polčasu razblinil vse dvome o zmagovalcu na Camp Nouu. Foto: EPA

Nogometaši Reala so si že v uvodnih minutah pripravili nekaj zelo nevarnih priložnosti. V 6. minuti je Pepe z glavo žogo poslal za las prek vrat, kmalu zatem je dlani Geronima Rullija z močnim strelom ogrel Cristiano Ronaldo.

Varovanci Rafaela Beniteza so ves čas oblegali vrata gostujoče ekipe, ki se je krčevito branila, v 24. minuti pa je zakrivila najstrožjo kazen. Ob predložku pred vrata je v kazenskem prostoru padel Karim Benzema, na veliko presenečenje igralcev Sociedada je glavni sodnik Jose Luis Gonzalez takoj pokazal na belo točko. Odgovornost je na svoja pleča prevzel Ronaldo, ki pa je z 11 metrov žogo poslal čez gol.

Ronaldo v drugo zadel z 11-m
Baski so priložnosti iskali predvsem iz protinapadov, nekajkrat so sicer sprožili proti vratom opreznega Keylorja Navasa, a je bil 29-letni Kostaričan vselej na mestu in opravil z vsemi streli v okvir vrat. Napadi Madridčanov niso pojenjali, v 40. minuti je Gonzalez še drugič pokazal na belo točko. Tokrat je po predložku Garetha Bala z roko v kazenskem prostoru igral Yuri Berchiche. Ronaldo je še drugič izvedel 11-m, tokrat uspešno. 1:0.

Bruma takoj izenačil, a Ronaldo spet natančen
Gostje iz San Sebastiana so že v četrti minuti nadaljevanja izid poravnali. Do žoge je v kazenskem prostoru prišel Bruma, ki je že v prvem polčasu zamenjal Imanola Agirretxeja, in s plasiranim strelom mimo Pepeja z leve strani žogo poslal ob stičišče vratnice in prečke v gol. Navas je bil povsem nemočen. V 54. minuti je moral Navas posredovati po nevarnem protinapadu in preprečiti celo preobrat. Vseeno je kraljevi klub v 68. minuti znova povedel. Po predložku iz kota je Ronaldo z diagonalnim strelom z levico žogo poslal v malo mrežico za 2:1.

Gostje so iskali izenačujoči zadetek, v 81. minuti je nevarno zapretil Ruben Pardo, a se Navasova mreža ni zatresla. Zato pa se je na drugi strani zatresla mreža Rullija, ko je v polno po Balovi podaji zadel rezervist Lucas Vazquez. Zmagovalec je bil odločen.

Katalonci gladko prek Betisa
Barcelona je doma gostila Real Betis in v vodstvo smuknila po pol ure igre, ko je svojo mrežo zatresel Heiko Westermann. Glavni sodnik Inaki Vicandi je z zelo sporno odločitvijo dosodil 11-metrovko za Katalonce, ki jo je izvedel Neymar. Brazilskemu napadalcu je ob izvajanju najstrožje kazni v ključnem trenutku spodrsnilo, žogo je poslal v okvir gola, odbitek pa je nespretno v lastno mrežo pospravil Westermann. Tri minute pozneje so gostitelji vodstvo podvojili, ko je po Neymarjevi podaji brez večjih težav zadel Lionel Messi. Do odmora je izjemno priložnost zapravil še Luis Suarez, ki je zgrešil prazna vrata.

Vseeno se je Urugvajec za zapravljeno priložnost oddolžil že na začetku drugega polčasa, ko je izid povišal na 3:0. Sergio Busquets ga je zaposlil z globinsko podajo, 28-letnik je zadel ob bližnji vratnici. Suarez se je v 83. minuti med strelce vpisal še enkrat, ko je sprejel Neymarjevo podajo s peto in nemočnega Antonia Adana premagal iz bližine.