Cristiano Ronaldo je v 65. minuti zadel za vodstvo Reala z 2:4. Foto: Reuters
Luis Suarez je Barcelono popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Lionela Messija so nogometaši Eibarja tesno pokrivali. Foto: Reuters

Madridčani so po prvem polčasu zaostajali z 2:1, v drugem pa že v uvodnih 20 minutah uprizorili preobrat, ko so zadeli Sergio Ramos (z glavo po strelu iz kota), Marco Asensio (po protinapadu) in Cristiano Ronaldo (z desnico z leve strani kazenskega prostora). Gostitelji so v 85. minuti znižali na 3:4, a je v sodnikovem podaljšku zmagovalca dokončno odločil Karim Benzema.
Real je na zadnjih treh tekmah skupaj dosegel kar 13 golov, pet jih je zabil tudi Real Sociedadu, tri pa v Ligi prvakov PSG-ju.

Izenačen najdaljši niz neporaženosti iz leta 2011
Luis Suarez
je Barcelono popeljal v vodstvo, ko je domačega vratarja Marka Dmitrovića premagal v 16. minuti. Lionel Messi je urugvajskega napadalca našel z natančno globinsko podajo, Suarez se je znašel iz oči v oči z Dmitrovićem, ga suvereno preigral in žogo hladnokrvno poslal v prazno mrežo.

Gostitelji se niso ustrašili slovitega nasprotnika, večkrat so nevarno zapretili Kataloncem, Kike, Joan Jordan in Fabian Orellana so bili blizu zadetka, a je mreža Marca-Andreja ter Stegna obmirovala. Po dobri uri igre je Eibar ostal brez izključenega Orellane, a je kljub vsemu še naprej iskal izenačujoči zadetek.

A vse do končnice, v kateri je vse domače upe po izenačenju razblinil Jordi Alba. 28-letnik je žogo poslal v mrežo po Messijevem prodoru. Barcelona je tako izenačila najdaljši niz neporaženosti v La Ligi, ki so ga aprila 2011 dosegli pod tedanjim trenerjem Pepom Guardiolo - 31 tekem, 26 zmag in 5 remijev.
Atletico Madrid je bil z 2:0 boljši od Athletic Bilbaa in na drugem mestu za Barco še naprej zaostaja sedem točk.