Trener Edoardo Reja
Trener Edoardo Reja "miri" Germana Denisa, ki si daje duška po uspešno izvedeni enajstmetrovki za 2:0. Foto: Reuters
Mario Mandžukić
Mario Mandžukić je takole preskočil Aljaža Struno in zadel za 1:0. Foto: EPA

Atalanta, pri kateri je slovenski reprezentant Jasmin Kurtić igral do 84. minute, je povedla v 41. minuti, ko je Alejandro Daro Gomez prestregel slabo podajo branilca Lucasa Digneja, nato pa potegnil do roba kazenskega prostora in neubranljivo zadel z diagonalnim strelom za levo vratnico Morgana De Sanctisa.

Atalanta na koncu le z devetimi
V 81. minuti je Maicon kot zadnji branilec v kazenskem prostoru podrl prodirajočega Maxija Moraleza, kar je pomenilo izključitev Brazilca in enajstmetrovko. Izkoristil jo je German Denis. Atalanta, ki jo vodi zamejski Slovenec Edy Reja, je tik pred koncem tekme zaradi drugega rumenega kartona ostala brez Guglielma Stendarda (87.) in Alberta Grassija (90.), a je kljub temu vzdržala in se veselila lepe zmage, s katero se je na lestvici zavihtela na deveto mesto.

Mandžukić preskočil Struno in zabil
Prvak Juventus je gostoval pri Palermu. V sicer zelo taktični tekmi z malo priložnostmi je vodilni zadetek padel v 54. minuti, ko je Paulo Dybala z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je na daljši vratnici Mario Mandžukić dobil zračni dvoboj z Aljažem Struno in žogo z glavo zabil za hrbet Stefana Sorrentina. Struna je na igrišču ostal do 74. minute, medtem ko je drugi Slovenec na Siciliji Siniša Anđelković ostal na klopi. Četrto zaporedno zmago gostov v Serie A sta pred koncem tekme potrdila Stefano Storaro in Simone Zaza. Juventus se je prebil na peto mesto lestvice.

Vodilni trije klubi bodo igrali v ponedeljek. V derbiju kroga se bosta pomerila Napoli in Inter, medtem ko bo Fiorentina gostovala pri Sassuolu.