Miloš Krasić je lastnoročno potopil Cagliari. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je v odlični formi. Štirikrat je že zadel v dresu Milana. Foto: Reuters
Francesco Bega in Paulo Victor de Souza Barreto
Paulo Victor de Souza Barreto (levo) je Bariju prinesel zmago proti Brescii. Foto: EPA

Črnogorec, ki je četrt ure pred koncem zamenjal Francesca Tottija, je v 92. minuti med neodločnimi branilci evropskih prvakov po podaji Danieleja De Rossija z glavo matiral Julia Cesarja. Lucio je nespretno skušal žogo pred njim odbiti z nogo.

Gostje so imeli pobudo v prvem polčasu. Dejan Stanković je že v 2. minuti streljal od daleč, a je bil na mestu Bogdan Lobont. Srbski vezist je po lepi akciji Maicona v 38. minuti stresel prečko.

Po uri igre je imela Roma indirektni prosti strel s petih metrov, ker je Julio Cesar prijel žogo z roko po podaji soigralca. Nerazpoloženi Totti je s petih metrov poslal žogo pod oblake. V zadnje četrt ure so gostitelji bolj pritisnili in krizo končali na najlepši možen način.
"Ta gol je neprecenljiv zame in za klub. Navijači so nam tudi v težkih časih stali ob strani. Premagali smo najboljšo ekipo v Italiji, aktualne evropske prvake. Moramo se zavedati, da imamo močno ekipo," je bil navdušen Vučinić.

"Ibra" odločil na San Siru
Milan je premagal Genno z 1:0. V prvem polčasu so imeli gostje lepše priložnosti, v 49. minuti pa je Andrea Pirlo podal do Zlatana Ibrahimovića, ki je mojstrsko lobal vratarja Eduarda. To je bil drugi gol Šveda v Serie A in četrti v rdeče-črnem dresu. V zaključku srečanja je imel Milan več od igre, najlepšo priložnost za povišanje vodstva je zapravil Mathieu Flamini.

V Torinu nazdravljajo Krasiću
Navijači Juventusa so bili priča odlični predstavi srbskega napadalca Miloša Krasića, ki je proti Cagliariju dosegel hat-trick. Prvi gol je zadel v 13. minuti, ko je z razdalje matiral gostujočega vratarja Michaela Agazzija. Drugič se je med strelce vpisal v 34. minuti, ko je z desnico zadel iz neposredne bližine, hat-trick je slavil v 70. minuti. Gol za staro damo je zadel še Leonardo Bonucci, medtem ko je za ekipo iz Sardinije dvakrat mrežo zatresel Alessandro Matri.

Slovenci tokrat brez zmage
Samir Handanovič je z Udinesejem v Geoni, kjer je gostoval pri Sampdorii, ohranil svojo mrežo nedotaknjeno prvič v sezoni in s klubom iz Udin vknjižil tudi prvo točko v letošnjem prvenstvu. Slabše je šlo Chievu, za katerega igrata slovenska reprezentanta Boštjan Cesar (igral vso tekmo) in Bojan Jokič (sedel na klopi). Ekipa iz Verone je na domačem terenu klonila pred Laziem, ki je zmagal z golom Maura Zaratéja. Palermo je uprizoril povratek, potem ko je proti Lecceju doma že zaotajal z 0:2. Točko sta priborila Mauricio Pinilla in Massimo Maccarone. Josip Iličič je igral vso tekmo, proti vratom je sprožil dvakrat in v 52. minuti vratarja Antonia Rosatija prisilil tudi v obrambo. Armin Bačinovič je igral od 55. minute, njegov edini strel v sodnikovem podaljšku je bil z dobrih 20 metrov nenatančen.