26. avgusta je Olimpija, ki jo je takrat začasno vodil Safet Hadžić, v Domžalah zmagala z 1:2, med strelce pa se je vpisal Andres Vombergar, ki je bil prej že na izhodnih vratih. Zdaj je ta napadalec eden ključnih členov Olimpijine enajsterice. Foto: www.alesfevzer.com
Tučić dvakratni strelec v Novi Gorici
Nejc Vidmar pred derbijem ljubljanske kotline
Zadetki s tekme med Gorico in Rudarjem

Velenjčani so povedli v 22. minuti, ko je izbita žoga prišla do Milana Tučića, ta pa je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora mojstrsko premagal Gregorja Sorčana.

A veselje gostov ni trajalo dolgo. Že pet minut pozneje so pozabili na Semirja Smajlagića, ki jo po protinapadu sam stekel proti golu in z natančnim strelom izenačil. Rudar je do novega vodstva prišel v 67. minuti. Po podaji Damjana Trifkovića iz kota je Tučić zadel z glavo.

Kašnik nespretno pohodil Smajlagića
Videti je bilo, da bodo točke odšle v Velenje, saj domači niso bili nevarni. A so imeli srečo, iz popolnoma nenevarne akcije so prišli do najstrožje kazni in izenačenja. V 77. minuti je namreč David Kašnik nerodno pohodil Smajlagića, sodnik Nejc Kajtazović pa je pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Bede Amarachi Osuji. Velenjčani so se sicer pritoževali, da je bila enajstmetrovka prestrogo dosojena, pole tega pa naj bi bil domači napadalec v času prekrška tudi v nedovoljenem položaju, a to ni pomagalo.

V nedeljo derbi Ljubljanske kotline
Derbi kroga bo sicer v nedeljo, ko se bodo pomerile Olimpija in Domžale. Ob njunem zadnjem srečanju konec avgusta so bili prvaki po porazu na večnem derbiju na tleh, a prav takrat se je začel njihov vzpon, ki ga bodo Domžale jutri težko prekinile.

Po 5. krogu, v katerem je Maribor Olimpijo premagal z 0:3, je bila Olimpija že osem točk za Mariborom. Zdaj so se karte precej premešale, Olimpija v zadnjo četrtino jeseni vstopa s psihološko prednostjo. Pod vodstvom novega trenerja Zorana Barišića in razpoloženih Roka Kronavetra in Andreja Vombergerja še ni izgubila, jutri bi lahko celo prevzela vodstvo na lestvici, a le, če bo premagala Domžale in če si bodo Mariborčani dovolili spodrsljaj na štajerskem derbiju.

Domžale na lestvici prenizko
Dvoboj Olimpije in Domžal (ob 16.15), ki na lestvici s tekmo manj za Mariborom zaostajajo že 14 točk, si boste lahko ogledali na TV SLO 2 in na MMC-ju. Domžalčani na prvenstveno zmago čakajo že od 26. septembra, v sredo so se nesrečno opekli še v pokalu, ko jih je izločil Maribor. "Vsem je jasno, da stanje na lestvici ne odraža dejanske kakovosti Domžal," je previden Barišić, ki je lahko na tekmi proti Kopru nosilcem igre namenil počitek. Zaradi kartonov ne sme nastopiti Macky Bagnack.

Celjani poleti v Ljudskem vrtu iztržili remi
Že prej (ob 14. uri) bo v Celju štajerski derbi. Rumeno-modri so se Mariboru dobro upirali poleti, ko so se iz Ljudskega vrta vrnili s točko (1:1). Grofje bodo v nedeljo lovili stoti gol v medsebojnih merjenjih moči z Mariborom, do zdaj so jih dosegli 98. Pod zadnjega se je podpisal Elvedin Džinić, sicer dolgoletni član Maribora. Vijoličasti so se v sredo v Domžalah rešili v zadnjih minutah, kar jim je vlilo nove moči. Zaradi kazni bo manjkal Dino Hotić.