Raul je edini zadetek v 15. minuti zabil z glavo. Foto: Reuters
Louis van Gaal
Trener Bayerna Louis van Gaal bo moral po izgubljenih priložnostih za naslov v Bundesligi in pokalu s svojimi varovanci vse sile usmeriti v Ligo prvakov. Foto: Reuters
Nicklas Bendtner
Nicklas Bendtner je na ponovljeni tekmi proti Leyton Orientu dosegel hat-trick. Foto: Reuters
Yaya Toure
Yaya Toure je bil med strelci Manchester Cityja na tekmi proti Aston Villi. Foto: Reuters

Na polfinalni tekmi v Münchnu je zmago gostom z zadetkom v 15. minuti priiboril Raul, nogometaše iz Gelsenkirchna pa v finalu 21. maja v Berlinu čaka drugoligaš Duisburg, ki je bil že v torek pred domačimi navijači z 2:1 boljši od Energieja iz Cottbusa. Goran Šukalo je pri zmagovalcih igral vso tekmo.

33-letni Raul je Bavarce pokopal iz bližine z glavo, potem ko je po strelu iz kota žogo do njega prav tako z glavo podaljšal Benedikt Höwedes. Varovanci Felixa Magatha, ki so se v finale uvrstili prvič po letu 2005, so igrali brez poškodovanega Klaasa Jana Huntelaarja, v drugem polčasu pa zdržali vse nalete gostiteljev. Veselje Arjenu Robbnu je dvakrat preprečil vratar Manuel Neuer, tri minute pred koncem pa je lepo ubranil še strel Francka Riberyja z 10 metrov.