Lionel Messi je zadel še na peti tekmi zapored (gol je posvetil prvorojencu Thiagu, ki je danes dopolnil sedem let), a po koncu razočaran zapuščal stadion Ciutat de Valencia. Foto: EPA

Barca je v 38. minuti povedla z 11-metrovko Lionela Messija (Jorge Miramon je storil prekršek nad Nelsonom Semedom), nato se je še pred odmorom poškodoval Luis Suarez in moral predčasno z zelenice (zamenjal ga je Carles Perez), sredi drugega polčasa pa je sledil razpad sistema, ko je Levante dosegel tri gole iz prvih treh strelov v okvir vrat.

Najprej je po hitri akciji zadel Jose Campana, minuto in pol pozneje je s sijajnim zavitim strelom z nekaj manj kot 20 metrov za vodstvo gostiteljev mrežo zatresel posojeni napadalec madridskega Reala Borja Mayoral, kmalu zatem pa je končni izid po prostem strelu z volejem z roba kazenskega prostora postavil Srb Nemanja Radoja.

Živčni gostje se na zaostanek niso znali odzvati. Ob koncu je bil zadetek Messija razveljavljen zaradi prepovedanega položaja Antoina Griezmanna, ki je imel v prvem polčasu dve lepi priložnosti.

Barcelona je doživela tretji poraz v letošnji La ligi, toliko jih je zbrala v celotni pretekli sezoni. Predtem sta jo premagala še Athletic Bilbao (1. krog) in Granada (5. krog). Levante je zmagal na treh od zadnjih štirih domačih tekem. Še je svež tudi spomin na zmago nad Barco s 5:4 13. maja lani.

Nemanja Radoja (desno) je postavil piko na i presenetljivi zmagi Levanteja. Foto: EPA

Atletico v Sevilli bližje zmagi kot domači
Sevilla in Atletico Madrid nista izkoristila priložnosti, da bi z zmago prehitela Barcelono na vrhu lestvice. Na medsebojnem obračunu na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan sta se razšla z remijem 1:1. Za gostitelje je v 28. minuti z glavo zadel Franco Vazquez, v 60. minuti je na enak način izenačil Alvaro Morata.

Po prekršku nad Kokejem je rezervist Atletica Diego Costa v 72. minuti zastreljal 11-metrovko. Vratar Seville Tomaš Vaclik je njegov poskus ubranil, prav tako strel Kokeja po odbiti žogi. Madridčani so imeli še dve sijajni priložnosti v sodnikovem podaljšku. Poskus Morate je na golovi črti ustavil Jules Kounde, po strelu Thomasa Parteyja pa je domačim žogo uspelo preusmeriti in končala je mimo vrat.

Ferland Mendy (zgoraj) je imel poleg poskusov Karima Benzemaja in Tonija Kroosa najlepšo priložnost na tekmi Real Madrid - Betis, ki se je končala brez zadetkov. Francoski branilec je v drugem polčasu iz dobrega položaja streljal mimo vrat. V 80. minuti so domači neuspešno zahtevali 11-metrovko po domnevnem igranju z roko v kazenskem prostoru. V sodnikovem podaljšku se je dvakrat izkazal vratar Betisa Joel Robles. Tudi gostje, ki so v prejšnjih dveh sezonah na stadionu Santiago Bernabeu zmagali, so bili nevarni. Dvakrat je zapretil Nabil Fekir. Foto: EPA