Fernando Llorente je vstopil v 70. minuti, štiri minute pozneje pa dosegel zmagoviti gol. Foto: EPA
Sergio Ramos
Sergio Ramos je atraktivno zadel s škarjicami in si poškodoval ramo. Foto: Reuters
Ciro Immobile
Ciro Immobile je po golu slekel dres, za kar je dobil rumeni karton. Foto: EPA
Luis Suarez in Neymar
Neymar je z 11 goli vodilni strelec španskega prvenstva. Luis Suarez je z devetimi na drugem mestu. Foto: EPA
Suarez in Neymar proslavljata zadetek Urugvajca. Barcelona je imela občutno premoč. Posest žoge 60:40 in streli v okvir vrat 7:2. Foto: EPA

Madridčani so na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan v Sevilli začeli dobro in hitro prevzeli pobudo. Nacho je v 10. minuti silovito sprožil s približno 20 metrov in stresel desno vratnico vratarja Sergia Rica. Gostje so nato pobudo kronali v 22. minuti, ko je po podaji iz kota Sergio Ramos atraktivno zadel s škarjicami. Branilec Reala si je pri tem poškodoval ramo, tako da ga je v 31. minuti zamenjal Raphael Varane.

Immobile Sevillo vrnil v igro
Sevilla, ki je po začetni podrejenosti postajala vse nevarnejša, je v 36. minuti prišla do izenačenja. Po podaji Ukrajinca Evgenija Konopljanke iz kota je žoga na daljši vratnici prišla do Cira Immobileja, ki jo je skorajda iz mrtvega položaja pospravil v mrežo za 1:1. Isti igralec bi lahko še pred koncem polčasa povedel domače v vodstvo, a je z nekaj metrov zgrešil prazna vrata.

Konopljanka spet podal, Banega zadel
Tudi v drugem polčasu sta moštvi nizali obetavne akcije. V 61. minuti sta si Immobile in Konopljanka izmenjala dvojno podajo, po kateri je Ukrajinec podal v sredino, kjer je Ever Banega s prve poslal žogo za hrbet vratarja Kika Casille.

Llorente zapečatil usodo Reala
Real je po zaostanku vse moči usmeril v napad, vstopil je tudi James Rodriguez. V 73. minuti je Rico ubranil nevaren poskus Casemira, že v naslednjem napadu pa tretji gol Seville. Mariano je z desne strani poslal predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je osamljeni Fernando Llorente, ki je v 70. minuti zamenjal Immobileja, žogo z glavo poslal pod prečko. Sevilla bi lahko v nadaljevanju zabila še kakšen gol. Na drugi strani je James Rodriguez v 93. minuti z roba kazenskega prostora znižal zaostanek, a je bilo za vsaj remi prepozno. Domači so dobro ustavili Cristiana Ronalda, ki je le nemočno odmajeval z glavo.

Neymar načel Villarreal
Uspešnejša je bila Barcelona, ki je s 3:0 premagala Villarreal. Junak tekme je bil z dvema goloma Neymar. Podmorničarji so se na Camp Nouu uspešno branili do 60. minute, ko je Sergio Busquets prestregel žogo na polovici gostov, nato pa na levi strani kazenskega prostora lepo našel vtekajočega Neymarja, ki je s strelom za bližnjo vratnico matiral Alphonsa Areolo.

Deset minut pozneje je Jaume Costa v kazenskem prostoru podrl Munirja, tako da je sodnik Clos Gomez pokazal na belo točko, ki jo je rutinirano izkoristil Luis Suarez.

Mojstrovina Neymarja za 3:0
Za piko na i in potezo tekme pa je v 85. minuti poskrbel razpoloženi Neymar, ki je v kazenskem prostoru prejel podajo Suareza z leve strani, nato se elegantno s podajo prek glave otresel Coste in na koncu s strelom po tleh ukanil Areolo. Zares mojstrsko. Slovenski reprezentant Bojan Jokić je pri Villarrealu sedel na klopi.

Barcelona ima pred el clasicom, ki bo 21. novembra v Madridu, tri točke naskoka pred Realom (27:24).

Griezmann rešil Atletico v 93. minuti
Tretji je madridski Atletico, pri katerem je Jan Oblak branil vso tekmo ob zmagi 1:0 nad Sportingom iz Gijona. Edini zadetek je padel v 93. minuti, ko je Diego Godin na robu kazenskega prostora dobil zračni dvoboj, na žogo je vtekel Antoine Griezmann in jo mimo vratarja Ivana Cuellarja z glavo poslal v mrežo.