Sönderjyske je prvič postal danski pokalni prvak in slavil največji uspeh v 16-letni zgodovini kluba. Foto: EPA

Na tekmi med ekipama Aalborg in Sönderjyske so na stadion spustili 1900 navijačev, kar je manj kot osmina zmogljivosti stadiona v Esbjergu. Sredi prvega polčasa navijači Aalborga niso upoštevali navodil varnostnikov o primerni razdalji zaradi nevarnosti okužbe z novim koronavirusom. Glavni sodnik je zato tekmo prekinil za 14 minut, skupino 40–50 navijačev pa so pospremili s stadiona na avtobus za Aalborg.

Sönderjyske je, čeprav je od 65. minute igral z desetimi nogometaši, zmagal z 2:0, obakrat je zadel Anders Jacobsen.

Danska liga je bila 28. maja ena prvih, ki se je nadaljevala po epidemiji, od 10. junija pa je lahko na stojiščih do 500 navijačev na posameznem sektorju. Prejšnji teden je bilo na nekaterih tekmah tudi do 3500 navijačev. V Köbenhavnu si bo lahko na stadio Parken, ki sicer sprejme 38000 gledalcev, tekme ogledalo 10500 navijačev.