Vinicius Junior se je veselil izenačenja, a točka je premalo v boju za naslov prvaka. Foto: Reuters

Madridčani, ki so pogrešali Karima Benzemaja, Sergia Ramosa, Edena Hazarda, Danija Carvajala in Ederja Militaa, so imeli v dinamičnem prvem polčasu kar nekaj priložnosti.

Prečka dvakrat rešila Baske
V 22. minuti je Lucas Vazquez v kazenskem prostoru našel Mariana Diaza, ki je s petih metrov z glavo stresel prečko. V naslednji akciji je po podaji iz kota prečko z glavo zadel še branilec Raphael Varane. Gostitelji so bili v prvem polčasu razigrane, izpeljali so številne domiselne akcije, a niso bili učinkoviti.

Portu šokiral kraljevi klub
Drugi polčas so Baski začeli precej bolj odločno. V 55. minuti je Nacho Monreal z leve strani podal pred vrata, kjer je napadalec Cristian Portu z glavo zatresel mrežo.

Trener Reala Zinedine Zidane je po uri igre opravil tri menjave. Vstopili so Vinicius Junior, Rodrygo in Hugo Duro.

Vinicius Junior kronal premoč Reala
V 63. minuti so imeli lepo priložnost za izenačenje Madridčani, a je Casemiro zgrešil s strelom z glavo. Pritisk gostiteljev v zadnjih minutah se je stopnjeval. V 89. minuti je Vinicius Junior z osmih metrov izenačil po podaji Vazqueza z desne strani. Na vrsti so bile le še tri minute sodnikovega dodatka, a do spremembe izida ni več prišlo.

V nedeljo je vodilni Atletico Madrid v gosteh premagal Villarreal z 2:0, že v soboto pa je Barcelona v derbiju kroga v gosteh z 2:0 premagala Sevillo. Na lestvici ima zdaj Atletico 58 točk iz 24 tekem, Barcelona in Real Madrid pa 53 iz 25 tekem.