Facundo Ferreyra je zagotovil Celti veliko točko v Madridu. Foto: Reuters

Jan Oblak in soigralci imajo ob tekmi manj še naprej osem točk prednosti pred Barcelono in madridskim Realom.

Trener Diego Simeone je imel veliko skrbi pred srečanjem. Na zadnjem testiranju na novi koronavirus sta bila pozitivna Thomas Lemar in Hector Herrera. Iz istega razloga so od prejšnjega tedna v samoosamitvi tudi Mario Hermoso, Joao Felix in Moussa Dembele.

Santi Mina kronal boljši začetek Celte
V 13. minuti so gostje povedli. Hugo Mallo je z desne strani podal pred vrata, kjer je Santi Mina z glavo preusmeril žogo mimo Jana Oblaka v mrežo. V uvodne pol ure je Celta nadzorovala potek srečanja in Atletico ni resneje zapretil.

Luis Suarez je najboljši strelec La lige s 16 zadetki. Trener Barcelone Ronald Koeman ga je poleti prečrtal. Foto: Reuters

Suarez še naprej trese mreže
Izenačujoči zadetek je v zadnji minuti prvega polčasa dosegel urugvajski napadalec Luis Suarez. Marcos Llorente je z digonalno podajo imenitno našel ostrostrelca, ki je z drsečim štartom potisnil žogo v mrežo.

Izjemni Suarez je v 50. minuti zrežiral preobrat. Renan Lodi je podal pred vrata, nekdanji napadalec Barcelone pa se je za las izognil prepovedanemu položaju in znova je bil učinkovit z drsečim štartom pred vrati.

Ferreyra unovčil podajo Solarija
Simeone je opravil le eno menjavo. Vstopil je Lucas Torreira, zaupal je začetni postavi. Atletico je spretno držal prednost, minute pa so tekle. Vse je že kazalo na deveto zaporedno zmago v La ligi, ko je Iago Aspas podal v prazen prostor, Augusto Solari je z desne strani podal pred vrata, Facundo Ferreyra pa je iz bližine matiral Oblaka, ki je bil popolnoma nemočen. 29-letni Argentinec je vstopil v 76. minuti namesto Santija Mine.

Atletico je zadnji poraz na domačem stadionu doživel 1. decembra 2019, ko je Lionel Messi zagotovil zmago Barceloni (0:1).