Robert Koren je na 25 prvenstvenih nastopih letos dosegel tri gole, od tega dva v zadnjem tednu. Že v torek WBA čaka gostovanje pri Swanseaju. Foto: EPA
Roberto di Matteo
Roberto di Matteo dolgo ni zaupal slovenskemu kapetanu, ki pa si je po novem letu ponovno utrl pot med nosilce igre West Bromwicha. Foto: EPA
Sašo Fornezzi (Wiener Neustadt)
V Avstriji sta se srečala Sašo Fornezzi in Klemen Lavrič. Napadalec Sturma je premagal vratarja Wiener Neustadta, a iz prepovedanega položaja. Tekma se je končala z 0:0. Foto: EPA

Burno dogajanje pred tekmo s Katarjem in po njej, pri čemer je zazijal med reprezentanti in vodstvom NZS-ja skorajda nepremostljiv prepad, je nekako le dobilo konec. Vpleteni Koren, Simič in Kek so se na letališču v Birminghamu v četrtek pomirili in dogovorili, predvsem pa so se vzdržali nadaljnjih bojev prek medijev, zato je "silenzia stampa" razumljiva in s stališča navijačev Slovenije celo dobrodošla.

Torek: "Najboljši gol moje kariere" (Koren)
Bolj kot za MMC je bil Koren zgovoren na igrišču. Še pred sredinim sestankom ter medtemko sta predsednik Ivan Simič in slovenski selektor Matjaž Kek v Londonu odpirala slovenski "pub", je odločil tekmo med West Bromom in Sheffield Wednesdayjem. Kot rezervist je vstopil v igro na začetku 2. polčasa, nato pa je v 79. minuti mojstrsko udaril s 25 metrov ter z edinim golom odločil srečanje. "To je bil eden mojih najboljših golov v karieri," je po sredini tekmi dejal "Roko".

Sobota: "Še boljši gol kot prvi" (di Matteo)
Za nagrado je v soboto proti Blackpoolu odigral vso tekmo, v 53. minuti pa je ponovil vajo in z izjemnim udarcem s 25 metrov zadel za 2:1. "Današnji gol je bil še boljši kot torkov, ker je šel naravnost v kot vrat. Bil je čudovit gol," je svojega varovanca hvalil trener Roberto Di Matteo, ki je v prvi polovici sezone postavil 29-letnika iz Radelj ob Dravi na stranski tir. Na koncu so "baggiesi" po zadetku Dorransa z 11-m slavili s 3:2.

V boju za neposredno vrnitev med elito
"Usodo imamo v svojih rokah. Za nami je izredno uspešen teden, zmagi sta zelo pomembni za našo samozavest, posebej po porazu prejšnji konec tedna. Toda do konca sezone je še 10 tekem in do takrat moramo poskrbeti zase," je odločen Koren, katerega WBA po 36 krogih Championshipa zaseda drugo mesto, ki še neposredno pelje v elitno Premier ligo. Za vodilnim Newcastlom s tekmo več zaostajajo za štiri točke, pred Nottingham Forestom pa imajo ob enakim številu tekem pet točk naskoka.

Cesar nespretno posredoval ob predložku
Med strelce se je od reprezentantov vpisal tudi Boštjan Cesar, a žal je zadel lastno mrežo, kar je bil tudi edini gol na obračunu med Lillom in njegovim Grenoblom. V 46. minuti je slovenski branilec nesrečno prestregel predložek Emersona in z nogo preusmeril žogo proti prvi vratnici. Grenoble je še naprej trdno na zadnjem mestu Ligue 1 in bi za obstanek v prvi francoski ligi potreboval pravi čudež, saj deset krogov pred koncem prvenstva za 17. St. Etiennom zaostaja za 14 točk oz. natančno toliko, kolikor jih je klub iz francoskih Alp osvojil na dosedanjih 28 tekmah.

Vas zanima, kako in koliko so igrali preostali slovenski "legionarji"? Spremljajte in sodelujte na Mojem spletu v rubriki "Slovenci v tujih klubih",

Ačimovič izgubil živce ob izgubljenem derbiju
Pri nereprezentantih se oko ustavi pri Milenku Ačimoviču, ki je bil izključen v sodnikovem podaljšku dunajskega derbija med Rapidom in Austrio. "Zeleno-beli" so slavili z 2:0, v sodnikovem podaljšku pa je kapetan "vijoličastih" izgubil živce, ker stranski sodnik ni opazil igranja nasprotnega napadalca z roko. Burno zmerjanje se je končalo z rdečim kartonom za Ljubljančana.

Korenova mojstrovina za 2:1 (od 0:35)

Kako je Cesar premagal lastnega vratarja?

Boštjan Cesar

Grenoble (FRA)Lille - Grenoble 1:0vso tekmo/avtogol v 46. minuti za 1:0, v 54. minuti

Andraž KirmWisla Krakow (POL)Jagiellonia - Wisla 0:0do 67. minute/
Andrej KomacMaccabi Tel Aviv (IZR)15. 3.: Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv/tekma v ponedeljek
Robert Koren (c)West Bromwich (ANG)WBA - Sheffield W. 1:0
WBA - Blackpool 3:2