Šporar je takole preigral vratarja za šesti gol v večeru. Foto: Reuters

Slovenija na pomembnih tekmah ne doseže prav pogosto štirih golov, zato je lahko selektor Matjaž Kek zelo zadovoljen z napadalno predstavo. Blestela sta oba Š-ja v napadu: Benjamin Šeško je dosegel gol (še enega so mu sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja) in zbral dve podaji, Andraž Šporar pa je bil natančen dvakrat, enkrat je nastreljal še prečko, tik pred zadnjim žvižgom pa mu je Johnny Evans preprečil hat-trick.

Občasno je nekoliko škripalo v obrambi, kar so tekmeci kaznovali z dvema goloma, a obet za nadaljevanje kvalifikacij je dober. Slovenija v skupini H zdaj zaseda tretje mesto, ima deset točk kot druga Danska (suverena zmaga nad San Marinom 4:0), pred obema je le Finska, ki se je nove zmage veselila v Kazahstanu (1:0).

Festival golov v Stožicah

Gol je padel v prvi resni akciji
Gostitelji so začeli udarno in ambiciozno, saj so takoj pritisnili na polno. Šeško je že v tretji minuti lepo zaposlil Šporarja, ki je protinapad kronal z golom.

A še preden se je slavje na tribunah pomirilo, so Otočani hitro izenačili. Lepo so kombinirali na desni strani, po predložku je najprej z nekaj metrov po sredini streljal Matthew Kennedy, pri odbitku je bil najhitrejši Isaac Price, ki je ekspresno izenačil na 1:1.

Isaac Price je dosegel svoj reprezentančni prvenec. Foto: Reuters

Z nekaj sreče do ponovnega vodstva
Festival golov se je nadaljeval že v 17. minuti. Jaka Bijol je z roba kazenskega prostora poslal 50 metrov dolg predložek na desno stran, kjer je Petar Stojanović odvzel žogo Ciaronu Brownu (ki se je v tej akciji poškodoval in je moral zapustiti igro), stekel proti vratom in streljal, žoga je rahlo oplazila osrednjega branilca Jonnyja Evansa, malo spremenila smer leta in končala v mreži.

Razveljavljen gol Šeška ...
V 36. minuti se je nova žoga znašla v mreži tekmecev. Po hitri kombinaciji na desni strani je v prazen prostor izjemno hitro smuknil Šeško in žogo pospravil v mrežo, a počasni posnetek je pokazal, da je bil nekaj decimetrov prehiter.

... ki pa se je hitro znova veselil
A Šeško je šest minut pozneje le dosegel gol. Osrednjega napadalca je lepo našel Adam Gnezda Čerin, napadalec Leipziga je žogo sprejel v kazenskem prostoru, pokazal nekaj futsalskih spretnosti, saj se je elegantno obrnil mimo nasprotnega branilca, nato pa z udarcem po tleh poskrbel za nov delirij. Za mladeniča je bil to že sedmi reprezentančni gol.

Petar Stojanović je na noge spravil gledalce v Stožicah. Foto: Reuters

Evans za hip vrnil zelene v igro
Tudi drugi polčas se je začel pestro. Jan Mlakar je v 51. minuti z leve strani poslal oster predložek, v sredini je bil Šporar, ki je žogo močno udaril, a se je od prečke odbila nazaj v polje. Kdor ne da – dobi! Jonny Evans je že minuto pozneje znižal na 3:2. Žan Karničnik je premalo odločno posredoval pri izbijanju, do žoge se je dokopal branilec Manchester Uniteda in udaril za 3:2.

Šššš-ja ustvarila šššše en gol
A to ni zmedlo igralcev v belih dresih. Šeško je v 56. minuti pokazal svoj izjemni pregled nad igro. Na sredini igrišča je dobil žogo, potegnil nekaj metrov, jo med dvema branilcema poslal do Šporarja, ki je zdrvel proti vratarju, ga preigral v levo smer in se veselil še drugega gola v večeru.

Šporar blizu hat-tricku
V zaključku tekme so se Slovenci nekoliko potegnili v obrambo, Severni Irci pa so napadali in skušali priti vsaj do točke. Oblak se je tako moral kar nekajkrat izkazati. Šporar je imel v 94. minuti imenitno priložnost, da dopolni hat-trick, a je žogo z golove črte odbil Evans.