Raheem Sterling je zgrešil prazen gol s petih metrov. Foto: Reuters

City le remiziral v Burnleyju
3. februar 2018 ob 18:45,
zadnji poseg: 3. februar 2018 ob 20:24
London - MMC RTV SLO

Manchester United je izkoristil nepričakovani spodrsljaj Manchester Cityja in se mu po zmagi nad Huddersfieldom z 2:0 približal na 13 točk zaostanka. Prvič je za rdeče vrage zadel Alexis Sanchez.

Manchester City je v zgodnjem popoldnevu le remiziral v Burnleyju (1:1). Četo Pepa Guardiole je v 22. minuti z lepim strelom z 20 metrov v vodstvo popeljal Danilo. Zapravljene priložnosti gostov je v 82. minuti kaznoval Islandec Johann Gudmundsson.

Sterling zgrešil prazen gol
Vodilna ekipa Premier lige je imela pobudo večino tekme, vendar ji prednosti ni uspelo povišati. Najlepšo priložnost je zapravil Raheem Sterling, ki mu s petih metrov ni uspelo zadeti praznega gola po podaji Kyla Walkerja. Guardiola je svojega napadalca nemudoma zamenjal, vendar je po tekmi zatrjeval, da zapravljena velika priložnost ni bila povod. "To je nogomet. Danes je Raheem zgrešil, toda to se dogaja. Zadovoljen sem z našo igro, toda morali bi tudi zadevati. Ni nam uspelo in zato smo zapravili dve točki," je povedal Guardiola.

Trener Burnleyja Sean Dyche meni, da je prav Sterlingov trenutek prinesel preobrat. "Stadion je eksplodiral, vsi so bili z nami. Vzdušje se je začelo dvigovati."

Lukaku in Sanchez zadela za zmago rdečih vragov
Manchester United s svojo predstavo tudi tokrat ni prepričal. Po nezanimivem prvem delu je Huddersfield v 55. minuti z volejem iz bližine načel Romelu Lukaku za 19. gol v sezoni.

V 68. minuti je prekršek nad Alexisom Sanchezom v kazenskem prostoru storil Michael Hefele. Sodnik je pokazal na enajstmetrovko, vendar je vratar Jonas Lossl strel Sancheza ubranil. Čilenec je odbitek le pospravil v mrežo za prvenec v dresu Manchester Uniteda po prihodu iz Arsenala. Jose Mourinho je Paula Pogbaja posadil na klop, potem ko se je lažje poškodoval ob porazu na Wembleyju proti Tottenhamu. V igro ga je poslal v 65. minuti.

Hat trick Ramseyja, tri podaje Mhitarjana
V večerni tekmi je Arsenal že v prvem polčasu napolnil mrežo Evertona in na koncu slavil s 5:1. Junak srečanje je bil Aaron Ramsey, ki je zabil hat trick. Že na prvi tekmi po prihodu iz Dortmunda je za topničarje zadel Pierre Emerick Aubameyang. Gol sicer ne bi smel veljati, saj je bil Gabonec v trenutku podaje krepko v prepovedanem položaju. Izkazal se je še en novinec v dresu Arsenala Henrih Mhitarjan, ki je bil podajalec pri treh golih.

26. krog:
BURNLEY - MANCHESTER CITY 1:1 (0:1)
Gudmundsson 82.; Danilo 22.

BOURNEMOUTH - STOKE CITY 2:1 (0:1)
King 70., Mousset 79.; Shaqiri 5.

BRIGHTON - WEST HAM 3:1 (1:1)
Murray 8., Izquierdo 59., Gross 75.; Chicharito 30.

LEICESTER - SWANSEA 1:1 (1:0)
Vardy 17.; Fernandez 53.

MAN. UNITED - HUDDERSFIELD 2:0 (0:0)
Lukaku 55., Sanchez 68.

WEST BROMWICH - SOUTHAMPTON 2:3 (1:2)
Hegazy 4., Rondon 72.; Lemina 40., Stephens 43., Ward-Prowse 55.

ARSENAL - EVERTON 5:1 (4:0)
Ramsey 6., 19., 74., Koscielny 24., Aubameyang 37.; Calvert Lewin 64.

# 03.02.2018 ob 19:41
Tipični Arsenal. Pod pritiskom se pokakajo, zdaj ko pa ni več pričakovanj, zabijajo enega za drugim :)
martin112
# 03.02.2018 ob 19:22
Tudi brez okrepitev bi Arsenal danes premagal Everton, ki je smešnica od ekipe. Plus publika je danes ekstremno glasna zaradi obeh okrepitev in igre.

Počakajmo raje en teden, ko gostujejo pri Tottenhamu na Wembleyu :)
hefe
# 03.02.2018 ob 23:13

Skor so jih že ujeli...
Kobalt
# 03.02.2018 ob 20:36
Vsi, ki so se ob Arsenalovi zmagi omočili tam spodaj, počakajte še par krogov. Protiudarec realnosti bo kar krepak in ponovno bo edina logična rešitev #Wengerout.
martin112
# 03.02.2018 ob 19:24
Sicer pa spet katastrofalno sojenje, Aubameyang več kot meter v ofsajdu pri zadetku. Stranski sodnik zrel za suspenz.
gravitacija
# 03.02.2018 ob 23:09
kak je pa kej v madridi? zgleda bo kr huda zima letos
mth213
Arsenal letos nima probleme doma. Tudi prejšnič smo Palace že po 20 min vodili s 3:0.

Točno to kar dela Aubameyang hočem videti. Lacazette preveč hodi po žogo in potem ni nobenga v kazenskem. Auba pa lepo čaka na žogo in je nonstop nevaren.
sanny86
# 04.02.2018 ob 19:27
Kaksen joke od sodnikov imajo v Angliji neverjetno.

Liverpool je drugi polcas odigral katastrofalno ampak to kar je zreziral Moss s svojim stranskim pomocnikom je pa pod vsako kritiko... Ne glede na to kako dobra liga je EPL, so sodniki njihov DALEC najslabsi del in zato ni cudno, da ne bo na SP letos niti enega angleskega sodnika.
twofours44
# 04.02.2018 ob 19:33
Kakšna burleska stranskega sodnika na tekmi v Liverpoolu.
In pa seveda - kakšna sijajna gola Wyname in Salaha, wau
Putkaka
# 03.02.2018 ob 23:01
Bravo, Burnley, potrpežljivo so čakali na svojo priložnost in jo dobili. Me pa zanima, zakaj je Walcott mrknu dons ko bi moral zadet proti svojemu bivšemu klubu. Sredi tedna mu ni bil problem zadevat ...
primos
# 04.02.2018 ob 19:53
Klopp pa slabse ni mogel odvodit tekme. Brez Salaha ni Lpoola

Lovren pa po starem in van Dyke se je ze nalezel teh njihovih fint
Slo888
# 04.02.2018 ob 19:43
Ne vem po kakem kriteriju pred prvim penalom ni bil prepovedan položaj, pa ni bil edini, ko ni dvignil zastavice. Drugi penal je bil pa tud kr neki.
Kenzu
# 04.02.2018 ob 19:35
Se popolnoma strinjam, kako sojenje na tekmi Liverpool : Totenhamm, to nemoreš verjet kako hitra ta lamela pade in isto Kane
Branko3
# 04.02.2018 ob 05:12
Kot navijač M. uniteda še vedno menim, da ima zanič trenerja in da bi morala ekipa s takimi imeni igrati mnogo bolje.
# 04.02.2018 ob 19:48
sodniki slabši od komentatorja. to je kar dosežek.
Putkaka
# 04.02.2018 ob 19:46
Wanyama - respect! Sodniki užas, ampak saj je tako skor zmerej, ko je Jonathan Moss glavni sodnik. Se spomnim, ko je naštepal štiri al pet enajstmetrovk na avgustovski tekmi med Spursi in Man Cityjem leta 2011. Halo?!?! Kaj ta tip še dela v premiership, ne vem. Sicer se pa ne pritožujem - Spursi so izenačl. Še Newport sredi tedna in Arsenal naslednji vikend. Come on, you Spurs!!! Btw, glih posušam Kloppa, k si pritožuje nad sodniki. Win some, lose some, jebi ga ...
mth213
# 03.02.2018 ob 20:50
@Kobalt

Sem takoj napisal, da mi doma tako ali tako briljiramo. Sam sem danes videl spet ogromno, ne bom rekel negativnih stvari, ampak rizičnih. Tako odprto in neprevidno, kot mi igramo , ne igra pomoje nobena ekipa na svetu.

Ampak ja, problem pri Arsenalu v gosteh je izključno en - psiha. Trenutno se bojimo igrati izven Emiratesa. To je več kot očitno že po samem stilu igre. Na začetku sezone (npr. Stoke) smo tudi v gosteh igrali tako poletno, vendar smo imeli nekaj nesreče, ker ni šlo not v gol in smo izgubili par tekem. Potem ti pride pa v glavo. Arsenal rabi nekaj tekm zgurati v gosteh in potem se bo tudi to popravilo. Enostavno smo predobri doma, da je edini razlog, da izgubljamo v gosteh Wenger in nekvaliteta.

Upam, da bo Aubameyang bil pri tem ključen. Ker mi ne ubijemo nasprotnika, tako kot ga doma, potem pa to plačamo v zadnji četrtini tekme. Arsenal se takrat mora še bolj odpret in nasprotnik postane tudi bolj pogumen. Arsenal ima poleg Watforda največ porazov iz "zmagovalne pozicije". Poleg tega pa vsaj po občutku v gosteh največ golov dobimo na koncu tekme. Ta dva podatka lepo potrjujeta mojo tezo, da Arsenalov problem v tej sezoni je, da ne ubijemo nasprotnika.
slovenc pa pol
# 04.02.2018 ob 00:07
arsenal....šala resnega nogometa...haha
0001
# 03.02.2018 ob 20:16
Koliko Angležev je začelo tekmo pri Arsenalu?
Roko5
# 04.02.2018 ob 09:22
ce sedmi klub osvoji doma tocko v kao naj ligi na svetu jeto nepricakovano(pa zanemarimo priloznost Sterllinga).po tem je mogoce le kaksna liga mocnejsa oz. tezja.
c3fizl
# 04.02.2018 ob 19:40
Ja ker van dick je luft brcnil u kazenskem xD Always the victims, it's never your fault
Churchill W.
# 03.02.2018 ob 19:18
Wengerju se pa smeje kot že dolgo ne.

Hitra ocena....to kar je Arsenal dobil v zimskem prestopnem roku izgleda dobro.

Vprašanje za navijače Arsenala:
Ali kdo pogreša Alexisa?

Vprašanje za navijače ManU:
Ali kdo pogreša Mihija in je noro navdušen nad Alexisom?
aikido
# 04.02.2018 ob 20:14
Tale burleska s penalom na koncu je bila čisto podobna zaključku tekme Slovenija:Nemčija v rokometu. Liverpool je bil masivno okraden, ne glede na to, da je bil drugi polčas podrejen. Wanyama je pač dosegel gol kariere, lahko gre zdaj poskušat podobno zadet, pa mu do leta 2025 ne uspe. Pri prvem penalu je bil Kane za meter v prepovedanem položaju. Me zanima, če igralec (Lamela), ki na tak beden način sprovocira enajstmetrovko, lahko za to na osnovi posnetka pokasira kakšno kazen?
mihatirs
# 03.02.2018 ob 19:19
Sterling rupa od rupe...Arsenal je res noro dobro trgoval...United pa je tudi dobil v zameno enega izven serijskega napadalca, ki ni tipa Ibra ali Lukaku(velik hlod)...tako da kar zanimivo...po eni strani škoda da ima City tako veliko prednost...ker drugače bi bilo še zanimivo!