Peter Crouch je pri zadetku dobil zračni dvoboj z Riom Ferdinandom in Philom Jonesom. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli je v 60. minuti zamenjal Edina Džeka. Foto: Reuters
Ramires
Brazilski vezist Ramires je bil dvakratni strelec na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
James Milner
James Milner se je veselil svojega prvega prvenstvenega zadetka za Manchester City, kamor je pred dobrim letom dni prišel iz Aston Ville. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je po podaji Thea Walcotta z desne strani takole dosegel drugi gol na tekmi. Foto: EPA

United je k Stoke Cityju pripotoval brez Wayna Rooneyja, ki naj bi se tik pred odhodom poškodoval. Kljub temu so varovanci Alexa Fergusona odlično začeli srečanje, saj si je Nani v 27. minuti izmenjal dvojno podajo z Darrenom Fletcherjem, preigral še dva domača igralca, nato pa z roba kazenskega prostora neubranljivo sprožil za levo vratnico Asmirja Begovića.

Domači so izenačili v 52. minuti, ko je bil po podaji s kota najvišji dvometraš Peter Crouch. Isti igralec se je malo pozneje sam znašel pred Davidom De Geo, a je mladi Španec dobil dvoboj na "štiri" oči. Do konca sta imeli še obe ekipi priložnost za zmago, vendar se mreži nista več zatresli.

Balotelli Mancinijev as iz rokava
Že predtem je v prvi tekmi dneva Manchester City z 2:0 odpravil Everton, ki se je uspešno branil vse do 68. minute, ko je Mario Balotelli, ki je v igro vstopil malo predtem, z roba kazenskega prostora s strelom za levo vratnico matiral Tima Howarda. 21-letni Balotelli je tako dosegel prvi prvenstveni zadetek v sezoni. Veliko dela je pred tem opravil Sergio Agüero, ki je lepo prodrl, nato pa podal Italijanu.

Zmago domačih je v 89. minuti potrdil še en rezervist James Milner, potem ko je vtekel na odlično podajo Davida Silve, ki je predtem prestregel žogo. Tudi Milner je v igro prišel s klopi, saj je v 78. minuti zamenjal Agüera.

Robert Koren se je v angleški drugi ligi drugič zapored vpisal med strelce. Tokrat je v 8. krogu na gostovanju pri Bristol Cityju v 56. minuti povedel Hull City v vodstvo z 1:0. Tekma se je končala z 1:1. Koren je igral do 71. minute. Četrtkov tekmec Maribora Birmingham je doma remiziral proti Barnsleyju (1:1). Točko mu je zagotovil Chris Burke v 86. minuti.

Torres od junaka do bedaka
Chelsea je zanesljivo ugnal (4:1) Swansea. Osrednje ime dvoboja je bil Fernando Torres, ki je v 29. minuti povedel "modre" v vodstvo, le 10 minut pozneje - pri izidu 2:0 - pa z obema nogama štartal na Marka Gowerja, tako da mu je sodnik Mike Dean takoj pokazal rdeči karton. Kljub igralcu manj so Londončani tekmo zanesljivo pripeljali do konca. Četrti zadetek za domače je dosegel Didier Drogba, ki je zaigral prvič po 27. avgustu, ko je trčil z vratarjem Norwicha Johnom Ruudyjem.

Hat-trick Senegalca Dembe Baja
Arsenal
je na krilih dvakratnega strelca Robina van Persieja odpravil Bolton (3:0), Liverpool pa Wolverhampton (2:1). Newcastle ostaja neporažen, potem ko je s 3:1 premagal Blackburn. Vse tri zadetke za "srake" je dosegel Senegalec Demba Ba.