Kevin Strootman (levo) je poskrbel, da Roma tudi po 14. krogu italijanskega prvenstva ostaja neporažena. Foto: Reuters
Fernando Llorente
Fernando Llorente je bil junak na tekmi med Juventusom in Udinesejem. Foto: EPA
Mario Balotelli
Mario Balotelli je branilca Catanie Nicolasa Spollija obtožil žaljenja na rasni osnovi. Foto: EPA
Renan Garcia
Slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović se je moral na domači tekmi Interja proti Sampdorii večkrat izkazati s pomembnimi obrambami, tik pred koncem pa je bil povsem nemočen ob strelu rezervista Renana Garcie (na fotografiji). Ta je izkoristil luknjo v Interjevi obrambi in z natančnim plasiranim strelom žogo poslal v mrežo. Foto: Reuters

Nizozemec je tik pred koncem srečanja izkoristil podajo Adema Ljajića in z desnico iz neposredne bližine matiral vratarja Andreo Consiglija. Vodstvo je gostiteljem iz Bergama sicer že na začetku drugega polčasa priboril Davide Brivio, ki je s prostim strelom žogo poslal pod 'živi zid' in presenetil nepazljivega Morgana De Sanctisa. Roma je bila občutno boljši tekmec, razmerje v strelih na gol je bilo 16:7 v njeno korist, kar pa ni bilo dovolj za tako želeno zmago. Rimljani imajo po 14 krogih 34 točk.

Po remiju Rome je Juventus prednost na vrhu lestvice povišal na tri točke. V Torinu so gostitelji tri točke proti Udineseju osvojili šele v sodnikovem dodatku. V 91. minuti je za zmago z glavo zadel španski napadalec Fernando Llorente.

Balotelli ob zmagi Milana izgubil živce
Nogometaši Milana so s 3:1 v gosteh premagali zadnjeuvrščeno Catanio, tekma se je prelomila z zadetim prostim strelom Maria Balotellija v 63. minuti, potem ko je izid v 20. minuti poravnal Ricardo Montolivo. Dvome o zmagovalcu je dokončno razblinil Kaka, ki je devet minut pred iztekom rednega dela srečanja prodrl v kazenski prostor in iz težkega položaja žogo pod prečko poslal v mrežo. To je bil njegov 99. gol za Milan.

Takoj zatem je zaključek tekme z izbruhom začinil Balotelli, ki je domačega branilca Nicolasa Spollija obtožil žaljenja na rasni osnovi. Milančani so italijanskega reprezentanta na koncu le umirili, trener Massimiliano Allegri ga je preventivno poklical na klop. Valter Birsa je v dresu Milana odigral 74 minut, na zelenici ga je zamenjal povratnik po poškodbi Stephan El Shaarawy.