Liverpool in Manchester City sta se na Anfieldu razšla brez zmagovalca. Foto: Reuters
Najlepšo priložnost na tekmi je z bele točke v 86. minuti zapravil Cityjev vezist Rijad Mahrez. Alžirec je žogo poslal prek vrat. Foto: Reuters
Poškodovanega Jamesa Milnerja je v 29. minuti derbija na Anfieldu zamenjal Naby Keita. Foto: Reuters
Daleč najboljšega Liverpoolovega strelca iz lanske sezone Mohameda Salaha so gostje z Etihada dobro zaustavili. Egipčan je sicer trikrat sprožil proti vratom Edersona Moraesa, a se ni vpisal med strelce. Foto: Reuters
Liverpoolov menedžer Jürgen Klopp ne more biti zadovoljen s strelsko formo svojih varovancev, ki so na zadnjih treh uradnih tekmah dosegli zgolj zadetek. Foto: Reuters
Alexandre Lacazette se je na Craven Cottageu dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters
Andre Schürrle je še pred odmorom vlil nekaj upanja domačim navijačem, ki pa so stadion po zadnjem sodnikovem žvižgu zapustili razočarani. Foto: Reuters
Eden Hazard in Ross Barkley sta dosegla uvodna zadetka Chelseaja v Southamptonu ... Foto: Reuters
... končni izid pa je v 93. minuti takole postavil rezervist Alvaro Morata, ki je v 68. minuti na zelenici zamenjal Olivierja Girouda. Foto: Reuters

Tresla se je gora, rodila se je miš. Na zadnjih dveh medsebojnih prvenstvenih obračunih je padlo kar 12 zadetkov (0:5 in 4:3), tokrat pa derbi ni upravičil svojega slovesa. Obe ekipi sta bíli taktični boj, veliko je bilo neizdelanih napadov in slabih podaj, prave priložnosti pa zelo redke.

Remi na Anfieldu pomeni, da vrh prvenstvene lestvice z 20 točkami zasedajo tri ekipe – vodi Manchester City pred Chelseajem in Liverpoolom. Nobena izmed njih v prvenstvu še ne pozna poraza, v uvodnih osmih krogih so zmagale šestkrat, dvakrat so remizirale.

Milner poškodovan zapustil zelenico
Prvi polčas v domovanju petkratnih evropskih prvakov ni postregel s pretirano atraktivno nogometno predstavo. Ekipi nista želeli preveč tvegati, nevarne akcije so bile sila redke, gostujoči branilci so uspešno ustavili Mohameda Salaha, Roberta Firmina in Sadia Maneja, gostiteljem je nekaj preglavic povzročil zgolj Sergio Agüero, ki pa ni imel prave podpore soigralcev. Menedžer Liverpoola Jürgen Klopp je bil sicer že po slabe pol ure igre prisiljen v menjavo, ko se je na zelenici poškodoval James Milner. Namesto njega je v igro vstopil Naby Keita. V prvem polčasu so gledalci videli vsega tri strele na gol.

Igra v drugem polčasu nekoliko boljša
V nadaljevanju se je igra vendarle nekoliko razživela, tudi varovanci Pepa Guardiole so pokazali zobe, po dobri uri igre si je Rijad Mahrez ob Andyju Robertsonu krasno pripravil prostor za strel in z diagonalnim strelom z levico žogo za dober meter poslal mimo vrat Alissona Beckerja. Hip zatem je 27-letni Alžirec zapretil še enkrat in poskrbel za prvi strel v okvir vrat na tekmi – Liverpoolov vratar je bil na mestu. Na drugi strani je bil še najnevarnejši Salah, v 62. minuti je žogo z razdalje poslal v naročje opreznega vratarja Edersona Moraesa, sedem minut pozneje je zapretil še iz hitrega protinapada, a je žogo s slabim strelom poslal krepko mimo gola.

City močneje pritisnil na domača vrata
Oba menedžerja sta se odločila osvežiti napad. Klopp je v igro namesto Firmina poslal Daniela Sturridgea, Agüera je Guardiola zamenjal z Gabrielom Jesusom. V 75. minuti je zadišalo po zadetku, ko je City nevarno pritisnil na Alissonova vrata, zaključni Mahrezov strel je Brazilec ubranil. Guardiola je "zavohal kri", namesto Raheema Sterlinga je v konico napada poslal še Leroyja Saneja, ekipa iz Manchestra je v naslednjih minutah večkrat nevarno pritisnili na domačo obrambno vrsto, a je ta zdržala.

Mahrez zapravil 11-metrovko
V 85. minuti so imeli aktualni angleški prvaki izjemno priložnost za vodstvo, potem ko je Liverpoolov branilec Virgil van Dijk na nedovoljen način v kazenskem prostoru zaustavil Saneja. Sledila je najstrožja kazen, ki pa je gostje niso izkoristili – Mahrez je žogo z bele točke poslal nad golom. Alžirec je zapravil že četrtega od zadnjih šestih strelov z 11 metrov. Igra se je vnovič zelo razživela, gostitelji so nemudoma pritisnili na gostujočo obrambo, a so bili njihovi napadi neuspešni. Po treh minutah dodatka glavnega sodnika Martina Atkinsona se je derbi tudi končal.

Arsenal dobil mestni derbi
Nedeljsko nogometno popoldne so v Premier ligi odprli nogometaši Fulhama in Arsenala, zmage so se veselili topničarji, ki so z izidom 5:1 na Emirates odnesli poln izkupiček točk. V vodstvo jih je po slabe pol ure igre popeljal Alexandre Lacazette, ki je po kratki podaji Nacha Monreala iz obrata žogo v mrežo pospravil s strelom ob bližnji vratnici. Na odmor sta ekipi odšli izenačeni, Andre Schürrle je spretno izkoristil napako v gostujoči obrambi. Varovanci Unaia Emeryja so že na uvodu drugega polčasa znova smuknili v vodstvo, z razdalje je Lacazette silovito sprožil in presenetil domačega vratarja Marcusa Bettinellija. Na 3:1 je po lepo izvedenem protinapadu povišal Aaron Ramsey. Danny Welbeck je z leve strani podal pred vrata, kjer je valižanski vezist žogo s peto atraktivno ob vratnici poslal v malo mrežico.

Rezervist Aubameyang dvakrat v polno
Gostitelji so si prizadevali zaostanek zmanjšati, a so istočasno v obrambi delali enostavno preveč napak. Topničarji so večkrat prevzeli pobudo, v 79. minuti se je med strelce vpisal še rezervist Pierre-Emerick Aubameyang, ki si je v kazenskem prostoru lepo zaustavil Bellerinovo podajo, nato pa z levico neubranljivo meril v desni vratarjev kot. Napadalec iz Gabona je v 91. minuti Bettinellija premagal še drugič, tokrat z diagonalnim strelom z desnico za končnih 5:1.