Takole je Carlos Tevez proslavljal zadetek. Foto: Reuters
Adil Rami, Clarence Seedorf
Adil Rami je podal za prvi zadetek, nato pa še povišal na 2:0 za Milan. Foto: EPA
Mauricio Pinilla, Samir Handanović
Takole je Mauricio Pinilla z bele točke matiral Samirja Handanovića. Foto: EPA

Torino mestnega tekmeca ni premagal že 16 tekem zapored oziroma kar 19 let. Že 12 let pa mineva, ko je zadnjič zatresel Juventusovo mrežo. Derbi della Mole je odločil Carlos Tevez. V 30. minuti je z desne podal Kwadwo Asamoah, ki je Argentinca našel na robu kazenskega prostora.

Gostujoči branilci so Tevezu pustili preveč prostora, odlični napadalec pa se je takoj, ko je dobil žogo, obrnil in z natančnim strelom mojstrsko zadel. Juve je takoj po začetku tekme že prevzel pobudo in imel nekaj zrelih priložnosti, toda prvi so zapretili nogometaši Torina, ki so priložnosti iskali v protinapadih. Jasmin Kurtić, ki je imel celo prvo priložnost na tekmi, a je slabo streljal, je igral do 92. minute.

Milan v gosteh odpravil Sampdorio
Milan je povedel v 12. minuti, ko je z desne podal Adil Rami. Z glavo je streljal Adel Taarabt, Angel Da Costa je ubranil, vendar žogo le odbil, Maročan, ki je posojen od QPR-ja in je v Milano prišel med zimskim prestopnim rokom, pa jo je poslal v mrežo.

Vlogi sta nogometaša zamenjala v 58. minuti, ko je Taarabt poslal predložek po kotu. Giampaolo Pazzini je v skoku oviral domačega vratarja, ki ga je tako žoga preletela, Rami, ki ga je Milanu posodila Valencia, pa je žogo z glavo poslal v nebranjeno mrežo. Krivulja rezultatov slovitega italijanskega kluba gre po prihodu Clarencea Seedorfa še naprej navzgor. Na zadnjih šestih tekmah je Milan zbral 13 točk.

Inter le remiziral s Cagliarijem
Cagliari, ki v Serie A v gosteh ni slavil že leto dni, je s San Sira odnesel točko, potem ko je z Interjem remiziral (1:1). Gostitelji so bili sicer boljši nasprotnik in si priigrali tudi več priložnosti, toda gostje so povedli. V kazenskem prostoru je v 39. minuti z roko igral Juan Jesus. Z bele točke je nato zanesljivo zadel Mauricio Pinilla, ki je žogo poslal v eno stran, Samirja Handanovića pa v drugo.

V drugem delu je Walter Mazzarri v igro poslal Maura Icardija, ki je bil zelo nevaren. Argentinec je zadel tudi okvir vrat. V 52. minuti je Icardi po podaji Juta Nagatoma z glavo v kazenskem prostoru žogo spustil Rolandu, portugalski branilec pa je izenačil.