Samir Handanović se je po tekmi za nekaj minut zadržal v pogovoru s starimi znanci, predtem pa je podelil še nekaj avtogramov ter ustregel prošnjam oboževalk in oboževalcev za fotografiranje. Mimo novinarjev se ni sprehodil, tako da smo ostali brez njegovih izjav in tudi mnenja o novem selektorju slovenske reprezentance Srečku Katancu. "Sarma" se je skupaj s soigralcem Markom Livajo v Vidmu že v soboto udeležil tudi srečanja z navijači Interja iz Furlanije. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Udinese - Inter
Približno 23.000 gledalcev na stadionu Friuli je videlo podobno zmago Udineseja nad Interjem kot januarja pred dvema letoma, ko je bilo tudi po zaslugi Handanovića 3:1. Tudi tedaj se je tekma začela ob 12.30. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Francesco Guidolin
Trener Udineseja Francesco Guidolin: "S Samirjem sva se pozdravila. Zdi se mi, da je zadovoljen. Je v pomembnem obdobju svoje kariere, motiviran in močan kot vedno. Vesel sem, da sem ga znova videl." Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Samir Handanović
Handanović je drugič v tej sezoni na eni tekmi prejel tri zadetke. Prvič se je to zgodilo novembra v Bergamu (3:2). Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec

Vrnitev slovenskega vratarja na stadion Friuli, kjer je uspešno branil vrsto let, je vzbudila precej zanimanja. Tudi Gazzetta dello Sport je pred tekmo na svojih rožnatih straneh našla prostor za članek, posebej namenjen tej temi. Tako smo lahko prebrali, da si je "Sarma" nekaj uric za obisk starih prijateljev utrgal že pred božičem, ko se je iz Milana peljal v Ljubljano. Z nekdanjim soigralcem Giampierom Pinzijem sta obiskala gostilno Nando v Morteglianu, kjer je Handanović vedno užival ob mesu in ribah.
Še dve lokaciji, kjer je Samir v času igranja za Udinese rad okušal furlanske kulinarične dobrote in vino, sta bili omenjeni. Pri Gerardu v Gemoni (Huminu) znajo odlično pripraviti florentinski zrezek, v klubski restavraciji na stadionu pa si je najraje naročil romba s krompirjem.

Perfekcionist tudi pri igranju kart
Handanovićevo življenje v Vidmu (stanoval je samo kilometer od stadiona) je bilo seveda nekoliko drugačno kot tisto, ki ga zdaj živi v Lombardiji. Tam naj bi se dobro ujel s številnimi Argentinci, zabava pa se tudi z Antoniom Cassanom. Pri Gazzetti so ga označili za človeka, ki je precej hladen in zelo resen, ima rad zasebnost in mir ter je perfekcionist. To njegovo lastnost je bilo v preteklih letih opaziti tudi pri igranju kart, so zapisali.
Neprizanesljivi Di Natale
Čudovit sončen dan je v nedeljo na Friuli zvabil veliko število obiskovalcev. Že uro pred tekmo je bilo ob povsem polnem parkirišču mogoče slutiti, da bo stadion napolnjen kot že dolgo ne. Praznična "befana" (sveti trije kralji), spodbudne igre domačega kluba v zadnjem času in ugleden tekmec so bili kljub na videz neugodnemu terminu tekme v času kosila prava kombinacija za animiranje nogometa lačnega občinstva po krajšem tekmovalnem premoru ob nastopu novega leta. Sant' Handanovića, kot so ga nekoč poimenovali, so gledalci po pričakovanjih sprejeli z aplavzom, ta pa jim je nekajkrat pomahal v pozdrav.
Manj prizanesljivi so bili do njega nekdanji kolegi na čelu z Antoniom Di Natalejem, ki je "Sarmo" matiral dvakrat, vmes pa je žogo v njegovo mrežo poslal še Luis Muriel. 21-letni napadalec iz Kolumbije po konstituciji, videzu in načinu igre spominja na brazilskega Ronalda ter po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe igra vse bolje in postaja novi ljubljenec navijačev Udineseja. Tokrat je prvič začel tekmo ob boku Di Nataleja, ki mu je v prvem polčasu po sijajno izvedenem prostem strelu veselje preprečila prečka.

Po zmagi v Torinu sledil padec
Oslabljeni Inter - kot zadnji je na tribuni zaradi utrujenosti ostal Diego Milito - je bil do uvodnega zadetka gostiteljev v 63. minuti (Handanović bi verjetno lahko bolje posredoval) resda boljši tekmec, na začetku drugega polčasa zapravil dve izjemni priložnosti za vodstvo (Jonathan in Rodrigo Palacio), nato pa se je tekma zasukala v povsem drugačno smer, saj je moral dve minuti pozneje zaradi drugega rumenega kartona predčasno pod prho Juan Jesus, črno-modri pa so kmalu dobili še dva zadetka.
Prvič po 14 letih se je zgodilo, da je Inter izgubil prvo tekmo v letu, to pa je bil že njegov četrti zaporedni poraz na gostovanjih. Vse od velike zmage v Torinu nad Juventusom (1:3), ko je kazalo, da bi Milančani lahko ogrozili primat "stare dame", evropskim prvakom iz leta 2010 ne gre. Klonili so proti Atalanti (3:2), Parmi, Laziu (obakrat 1:0) in zdaj še Udineseju. Vsega osem zbranih točk je njihov izkupiček z zadnjih osmih tekem. Trener Andrea Stramaccioni bo moral prebuditi moštvo in se ne jeziti samo na sodnike ...
Matej Rijavec

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Slaviše Stojanovića (23)
Ime, priimekKlub (država)TekmaIgralni časOpombe

VRATARJA (2)

Jasmin Handanović
Maribor*** zimski premor ***-1. mesto (od 10) v SNL-ju
Samir HandanovićInter (ITA)Udinese - Inter 3:0vso tekmoprva vrnitev v Videm

BRANILCI (8)

Grega BalažicKarpati Lviv (UKR)*** zimski premor ***-14. mesto (od 16) v 1. ligi

Rene KrhinBologna (ITA)Genoa - Bologna 2:0
60' (1:0) v 60' - 1. karton