Roberto Mancini je uspešno prestal angleški nogometni krst. Z Manchester Cityjem je slavil zmago nad Stoke Cityjem (2:0). Foto: Reuters
Glenn Whelan, Nigel de Jong in glavni sodnik Lee Mason.
V eni izmed akcij na tekmi med Manchester Cityjem in Stoke Cityjem jo je skupil tudi glavni sodnik Lee Mason. Foto: Reuters
Navijači Liverpoola še vedno zaupajo v menedžerja Rafaela Beniteza.
Navijači Liverpoola slovijo kot najzvestejši nogometni navijači v Evropi. Svoji ekipi, na čelu z menedžerjem Rafaelom Benitezom, stojijo ob strani tudi v najtežjih časih. Foto: Reuters
Christian "Chucho" Benitez
Christian "Chucho" Benitez je obrambi Chelseaja povzročal nemalo preglavic, v 31. minuti pa je dosegel celo zadetek, a ga je stranski sodnik razveljavil. Foto: Reuters
Robbie Keane.
Robbie Keane je v londonskem derbiju med Fulhamom in Tottenhamom streljal s praznimi naboji. Foto: Reuters

22-letnik je prikazal eno najboljših predstav v letošnji sezoni in je bil še najzaslužnejši, da Londončani s St. Andrewsa niso odšli z zmago. Najprej se je izkazal v 23. minuti, ko je ubranil nevaren strel Daniela Sturridga, nato pa je pet minut pozneje veselje iz neposredne bližine preprečil še Franku Lampardu. Z dobro igro je nadaljeval tudi v drugem polčasu, še najbolj vroče pa je bilo v 70. minuti, ko je po lepo izdelani akciji proti domačim vratom sprožil Salomon Kalou, a tudi tokrat ni šlo mimo občasnega angleškega reprezentanta.

Birminghamu razveljavili zadetek
Chelseaju varovanci Alexa McLeisha niso ostali prav nič dolžni in so bili, še posebej v prvem polčasu, povsem enakovreden nasprotnik. Ves čas so prežali na protinapade, v 31. minuti pa so prek Christiana "Chucha" Beniteza tudi povedli, a je stranski sodnik zaradi domnevnega prepovedanega položaja zadetek razveljavil. Kljub temu domači niso vrgli puške v koruzo in so večkrat resneje pritisnili na Chelseajeva vrata, po dobri uri igre pa bi se jim pritisk skoraj izplačal, a je Petr Čech odlični prosti strel Sebastiana Larssona odbil v kot (ob posredovanju se je tudi lažje poškodoval, vendar je s tekmo lahko nadaljeval). Tik pred koncem srečanja je moral zaradi drugega prejetega rumenega kartona predčasno pod prho Florent Malouda.

Mancini debitiral z zmago
Novopečeni menedžer Manchester Cityja Roberto Mancini je svoj pohod v angleškem nogometu začel z zmago, potem ko so njegovi varovanci ugnali nebogljeni Stoke City. Domače navijače je najprej razveselil Martin Petrov, ki je v 28. minuti po odlično izvedenem protinapadu Carlosa Teveza na drugi vratnici matiral vratarja Thomasa Sørensena. Na 2:0 je tik pred koncem prvega polčasa povišal Tevez. Tekma bi se lahko razpletla precej drugače, če bi Jamesu Beattieju v 63. minuti uspelo žogo pospraviti v mrežo, a se je s fantastično parado izkazal vratar Shay Given. Že minuto pozneje je še zadnjo izjemno priložnost za goste iz neposredne bližine z glavo zapravil Robert Huth.

Obračun z dna lestvice West Hamu
Na Upton Parku sta se pomerila West Ham United in Portsmouth. Oba kluba sta (bila) prikovana na dno prvenstvene lestvice, z zmago pa so si položaj malce olajšali domači, ki so nadgradili uspeh iz prejšnjega kroga, ko so proti Chelseaju iztržili točko. Vodilni zadetek je v 22. minuti z bele točke dosegel Alessandro Diamanti, končnih 2:0 pa je tik pred iztekom srečanja po lepem predložku Luisa Jiméneza z glavo postavil Radoslav Kovač.

Navijači dvignili nogometaše Liverpoola
Varovanci Rafaela Beniteza so na Anfieldu gostili Wolverhampton, ki je v Liverpool pripeljal najmočnejšo postavo (proti Manchester Unitedu so pred tedni namreč igrali z rezervisti). Prvi polčas bo odšel hitro v pozabo, v drugem pa se je po izključitvi Darrena Warda (Wolverhampton) v 53. minuti domačim le odprlo. Prvi zadetek je po lepem predložku Emiliana Insue v 62. minuti z glavo dosegel kapetan Steven Gerrard, drugega pa osem minut pozneje še Yossi Benayoun. Do konca tekme se rezultat (2:0) sicer ni več spremenil, so pa Liverpoolčani na krilih svojih navijačev prvič po dolgem času uprizorili igro, kakršno nogometna javnost od njih tudi pričakuje.