Arturo Vidal je že drugo sezono zapored zadel proti Bayernu. Obakrat se j e tekma končala z 1:1. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez je v zadnjem mesecu v odlični formi. Foto: Reuters
Nogometaši dortmundske Borussie
Nogometaši dortmundske Borussie so v prvem krogu doma izgubili z Bayerjem iz Leverkusna z 0:2, nato pa nanizali izjemno serijo in so pred jesenskim naslovom. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp je eden najbolj priljubljenih trenerjev v Nemčiji. Sestavil je mlado ekipo, ki je polna energije in ima ogromno daru. Foto: EPA

Bavarci so že 12 tekem zapored neporaženi proti “lekarnarjem”, a to je v trenutnem položaju manj pomembno. Zaostanek za prvim mestom se je povečal na neverjetnih 14 točk.
"Schweinijev" gol veljaven
Že v 2. minuti je Danijel Pranjić z leve strani podal pred vrata, kjer je Bastian Schweinsteiger z desetih metrov z glavo zatresel mrežo. Stranski sodnik je pokazal na prepovedani položaj, a “Schweini” prav gotovo ni bil najbližje vratom Reneja Adlerja. Ritem igre je bil izjemen, oba ekipi sta igrali kombinatorno in napadalno. V 21. minuti je Sidney Sam s 15 metrov stresel prečko.

Neumnost Pranjića omogočila izenačenje

V 34. minuti je Thomas Müller na desni strani lepo našel Schweinsteigerja, ki je žogo poslal na drugo vratnico, kjer je Mario Gomez le še podstavil levico in žoga je končala v mreži. Bayern je imel premoč, v sodnikovem podaljšku prvega polčasa pa je po neumnosti Pranjića prejel zadetek. Hrvat je na stranski črti kazenskega prostora popolnoma po nepotrebnem podstavil nogo ob prodoru Sama in sodnik Florian Meyer je pokazal na belo točko. Arturo Vidal je Hansa Jörga Butta poslal v napačno smer in izid je bil poravnan.

Slabša predstava v drugem polčasu

V 61. minuti je Louis van Gaal Anatolija Timoščuka zamenjal s Franckom Riberyjem. Francoz je na levi strani poskušal prodirati, a se je videlo, da po poškodbi še ni v pravi formi. Pri gostiteljih sta imela najlepši priložnosti za zmago Eren Derdiyok in sijajni Vidal. V zadnji minuti je Gomez z glavo meril čez vrata.
Van Gaal upa na preporod spomladi
"V prvem delu smo bili precej boljši. Gol Schweinsteigerja je bil veljaven. Namesto da bi vodili z 2:0 ob odmoru, je bilo 1:1. Res škoda je teh dveh točk, a jaz se ne predajam. Gledam dolgoročno, pomlad bo še dolga. Dortmund ima največ možnosti za naslov prvaka v letošnji sezoni, mi pa čakamo na kakšen spodrsljaj, še vedno nam lahko na koncu uspe," je po tekmi dejal van Gaal.
Nesrečen avtogol Hummelsa
Freiburg je v prvem polčasu odlično igral proti vodilni Borussii. V 26. minuti je Julian Schuster s prostega strela podal pred vrata, Cedrick Makiadi je vratarja gostov Romana Weidenfellerja oviral na robu petmetrskega prostora, a sodnik Marco Fritz ni zapiskal. Izjemni napadalec Papiss Demba Cisse je žogo z glavo podal pred vrata, kjer je Neven Subotić nesrečno zadel soigralca Matsa Hummelsa in žoga je končala v mali mrežici.
Popoln preobrat v treh minutah
V drugem delu so gostje silovito pritisnili. Šindži Kagava je streljal naravnost v vratarja Oliverja Baumanna, gol Lucasa Barriosa je bil razveljavljen zaradi prekška nad čuvajem mreže Freiburga. Jürgen Klopp je v 71. minuti v igro poslal Roberta Lewandowskega, ki je le štiri minute zatem z glavo izenačil. 12 minut pred koncem je Lukasz Piszczek z desne strani podal pred gol, kjer je branilec Mensur Mujdža zadel lastno mrežo,
Poljak Blaszczykowski se je popolnoma osmešil
Pet minut pred koncem se je zgodil eden najbolj neverjetnih trenutkov v zgodovini Bundeslige. Lewandowski je izigral celotno obrambo Freiburga in našel Jakuba Blaszczykowskega, ki je z enajstih metrov zgrešil popolnoma prazen gol. Streljal je čez vrata Kazen bi lahko prišla v sodnikovem podaljšku, ko je Schuster z glavo zadel prečko.

Werder tone vse nižje

Schalke je s 4:0 odpravil Werder, ki je v veliki krizi. Tri zadetke za varovance Felixa Magatha je dosegel prebujeni Raul. Mainz se je vrnil na zmagovito pot v Mönchengladbachu (2:3). Za Borussio še vedno zaostaja za sedem točk.

EINTRACHT - HOFFENHEIM 0:4 (0:1)
Vukčević 31., Ibišević 69., 70., Mlapa 90.

BORUSSIA (M) - MAINZ 2:3 (0:0)
Reus 53., 69.; Schürrle 64., Allagui 76., 88.

FREIBURG - BORUSSIA (D) 1:2 (1:0)
Hummels 26./ag; Lewandowski 76., Mujdža 78./ag

HANNOVER - HAMBURGER SV 3:2 (1:1)
Stindl 31., Schulz 59., Hanke 90.; Son 40., 54.

NÜRNBERG - KAISERSLAUTERN 1:3 (0:3)
Mak 67.; Rivić 4., Iličević 12., Lakić 33.
RK: Petsos 79./Kaiserslautern
Wolf (Nürnberg) je v 83. min. zgrešil 11-m.

STUTTGART - KÖLN 0:1 (0:0)
Podolski 82./11-m
Brečko in Novakovič (oba Köln) sta igrala vso tekmo. Novakovič je tudi izsilil 11-m, s katere je Podolski zadel.

ST. PAULI - WOLFSBURG 1:1 (1:0)