Brazilec Marlos Romero Bonfim je bil najboljši igralec derbija ukrajinskega prvenstva. Foto: Reuters

Čeprav je bil Šahtar uradno gostitelj srečanja, so ga brez gledalcev odigrali na olimpijskem stadionu v Kijevu, kar pa ekipe iz Donecka ni zmotilo.

Kijevčani so prek Vitalija Bujaljskija v 38. minuti sicer povedli, a že minuto pozneje je Marlos izenačil z natančnim strelom z levo nogo z roba kazenskega prostora. V drugem polčasu je Šahtar blestel. V 67. minuti je sijajni Brazilec Marlos dosegel drugi gol na tekmi, končni izid pa je v 74. minuti postavil Marcos Antonio po protinapadu. Najprej je zadel prečko, odbito žogo pa je iz bližine le pospravil v mrežo.

Verbič je imel veliko priložnost v 93. minuti, vendar je iz ugodnega položaja streljal malce mimo vrat. Šahtar je imel precej večjo posest žoge (61:39 %), vendar je imel Dinamo več strelov (5:6) in kotov (2:8).

Šahtar ima pred drugouvrščenim Dinamom osem krogov pred koncem že 16 točk prednosti.