Josip Iličić je v 23. minuti takole sprožil za 1:0. Foto: EPA
Josip Iličić
Iličić je po golu pozdravil navijače na stadionu Renza Barbere, kjer je preživel tri sezone. Foto: EPA
Čustva so premagala Iličića, desno Jasmin Kurtić. Foto: EPA
Juventus
Nogometaši Juventusa so že v soboto s 3:1 premagali Napoli, nato pa skupaj s svojimi navijači proslavili 31. scudetto. Foto: EPA

Iličić, ki je za Sicilijance igral pred prestopom v Fiorentino med letoma 2010 in 2013, je v 23. minuti prejel žogo po podaji Mohameda Salaha okoli 25 metrov stran od domačih vrat, nato pa z levico poslal žogo pod prečko nemočnega vratarja Stefana Sorrentina. Zares izjemen gol.

27-letnemu Kranjčanu so za zadetek zaploskali tudi domači navijači, medtem ko se ga sam ni veselil, pač pa si je obrisal solzne oči. Čustva so bila premočna.

Dva rumena in rdeči karton za Kurtića
Fiorentina je na koncu zmagala s 3:2, Iličić pa je igral do 86. minute. Drugi Slovenec pri "violi" Jasmin Kurtić je v 93. minuti zaradi drugega rumenega kartona v treh minutah moral predčasno v slačilnico. Pri domačih je Siniša Anđelković igral vso tekmo.

Praznih rok le Krajnc in Handanović
Od preostalih Slovencev v italijanskem prvenstvu je vso tekmo odigral tudi Boštjan Cesar ob remiju Chieva (1:1) z Atalanto, medtem ko je bil Valter Birsa na zelenici do 71. minute. Luka Krajnc (Cesena) in Samir Handanović (Inter) sta bila na zelenici vse srečanje ob porazu svojih ekip, Dejan Lazarević pa je bil ob zmagi Sassuola na klopi.