Nogometna žoga nikakor ne najde več poti mimo Samirja Handanovića. 26-letni Ljubljančan ni prejel gola že 570 uradnih minut, za 29 minut je bilo uradnih sodnikovih podaljškov, na tekmi z Juventusom pa je sodnik namesto v 94. konec odpiskal v 95. minuti, kar skupaj znese točno 600 minut nepremagljivosti "Sarme"! Foto: Reuters
Andraž Kirm
Andraž Kirm je z zadnjimi predstavami le potrdil mesto v udarni postavi Slovenije, kjer je jeseni za dve tekmi izgubil mesto v boju z Josipom Iličićem. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec

Nadaljevanje kvalifikacij za Euro 2012 je tu! Slovenija v skupini C s štirimi odigranimi tekmami in 7 točkami zaseda 2. mesto, v petek pa v Ljubljano prihaja vodilna Italija. Štiri dni sledi gostovanje v Belfastu pri Severni Irski. Prava ura resnice na poti za Poljsko in Ukrajino.

Prvi del priprav na Štajerskem, nato na Kranjsko
V nedeljo na Ptuju se je zbralo prvih 15 izbrancev Matjaža Keka. V ponedeljek zjutraj se jim je pridružila še peterica, zadnji, šele v torek, pridejo Zlatko Dedič, Jasmin Handanović in Nejc Pečnik, ki jih v ponedeljek še čakajo klubske obveznosti. Slovenski nogometaši bodo do srede trenirali v Kidričevem, v četrtek pa sledi selitev čez Trojane na Brdo, kjer bodo prenočili, dan pred tekmo pa bodo imeli tako kot Italijani tudi trening v Stožicah.

Med nogometaši, ki so se udeležili uvodnega zbora izbrane vrste, sta tudi poškodovana Boštjan Cesar (nos) in Tim Matavž (prepona).

Gola ni prejel že deset ur!
Udinese
v letu 2011 naravnost blesti: na 13 tekmah Serie A je še brez poraza, ob treh remijih pa je zmagal kar desetkrat. Gol razlika v tem obdobju znaša 35:9, pri čemer na zadnjih sedmih tekmah Furlani sploh niso prejeli gola!

Pomemben del uspeha "zebrette" predstavlja Samir Handanović, ki je letos že 12-krat zaklenil svojo vrata, po rojstvu prvorojenca in pozdravljeni poškodbi stegenske mišice, zaradi česar je izpustil dve tekmi, pa na zadnjih šestih tekmah sploh še ni prejel gola (prvo v nizu sedmih tekem brez gola je branil rezervni vratar Bellardi). Nazadnje je 26-letni Ljubljančan klonil v 22. krogu, ko ga je 30. januarja v Torinu v 60. minuti tekme Juventus - Udinese ukanil Claudio Marchisio.

Lov na rekord bo še malce počakal
Od takrat pa do konca 30. kroga proti Catanii (2:0) se je Handanovićev niz raztegnil že na 570 uradnih minut, če prištejemo vse vmesne sodnikove dodatke ob koncu 1. polčasov in tekem, pa se ta številka povzpne na okroglih 600 minut! Če bo "Sarma" ostal nepremagan še eno celo tekmo, se bo kot prvi neitalijanski čuvaj mreže prebil med najboljšo deseterico po tem merilu v zgodovini italijanske prve lige.

Deveti Fabio Cudicini (1971/72 Milan) je bil nepremagan 687 minut, medtem ko je rekorder Sebastiano Rossi (1993/94 Milan) zdržal kar 929 minut brez prejetega gola. A pred lovom za rekordi je pred prvim slovenskim vratarjem veliki izziv - srečanje z reprezentanco, ki jo poleg slovenske najbolje pozna.

Kirm v slogu največjih mojstrov
Od Kekovih izbrancev je na reprezentačni zbor prišel najboljše volje Andraž Kirm, ki se je že tretji krog zapored vpisal med strelce v poljskem prvenstvu. 26-letni Ljubljančan je z Wislo gostoval pri Polonii Bytom, srečanje se je končalo z remijem (2:2), za vrhunec tekme pa je v 19. minuti poskrbel slovenski vezist. Kirm je z 22 m izvedel fantastičen prosti udarec in zadel sam levi zgornji kot nasprotnikovih vrat. Šesti Kirmov gol v letošnjem prvenstvu je vreden večkratnega ogleda in je hkrati odlična napoved za težko pričakovano petkovo tekmo z Italijo.

Mojstrski prosti udarec Andraža Kirma

Handanović brez pravega dela proti Catanii

Volašev tretji gol v Šerifovi dvorani (od 1:45)

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Matjaža Keka (23 igralcev)
Ime PriimekKlub (država)TekmaIgralni časOpombe
VRATARJI (3)
Vid BelecCrotone (ITA II)Crotone - Siena 1:2vso tekmo/
Jasmin HandanovićEmpoli (ITA II)Empoli - Reggina 1:0/na klopi
Samir HandanovićUdinese (ITA)Udinese - Catania 2:0vso tekmo12. nepremagan - 600' brez gola!

Josip IličićPalermo (ITA)Palermo - Milan 1:0vso tekmo/
Andraž KirmWisla Krakow (POL)Polonia Bytom - Wisla 2:2vso tekmo v 19' za 1:1 - 6. gol sezone
Robert Koren (c)Hull City (ANG II)Hull - Norwich 1:1vso tekmo/