Tim Matavž na Nizozemskem navdušuje strokovnjake in navijače s strelskim nagonom in lepimi zadetki. Foto: EPA
Klemen Lavrič (Sturm Graz)
Matjaž Kek si je v bližnjem Gradcu, kjer je kot igralec igral za GAK, že v živo ogledal Klemna Laviča. Foto: EPA
Matej Mavrič
Mateja Mavriča, Jasmina Handanoviča in Roberta Korena druži dejstvo, da igrajo nogomet v drugih ligah. Foto: TuS Koblenz

Selektor Matjaž Kek javno še ni objavil reprezentančnega spiska za prijateljsko tekmo s Katarjem, ki bo v sredo, 3. marca, ob 20.45 v Mariboru, a je Cercle Brugge že v sredo na svoji strani ponosno zapisal, da je bil Dejan Kelhar vpoklican v slovensko reprezentanco za pripravljalni obračun pred svetovnim prvenstvom v JAR-u.

Uradni seznam za tekmo s Katarjem bo Kek objavil v četrtek, potem ko se bo z delegacijo NZS-ja vrnil iz Južnoafriške republike, kjer potekajo Fifine delavnice v okviru priprave na SP 2010.

Iz Brežic prek Celja do Bruggea
25-letni osrednji branilec, ki po potrebi lahko igra tudi na desnem boku, je v letošnjem belgijskem prvenstvu za 11. uvrščeni klub sodeloval pri 25 tekmah, na katerih je odigral 1.408 minut, dosegel en gol in prejel pet rumenih kartonov. Ravno zaradi tega pa je moral Brežičan, ki se je v Sloveniji uveljavil v dresu CM Celja, izpustiti tekmo Cercle Bruggea s Kortrijkom, ki je bil boljši s 3:1.

Vas zanima, kako in koliko so igrali preostali slovenski "legionarji"? Spremljajte in sodelujte na Mojem spletu v rubriki "Slovenci v tujih klubih", za katero vestno skrbi uporabnik dule04.

Deseti gol sezone za Tima Matavža
Za mesto v reprezentanci odkrito kandidirata tudi napadalca Tim Matavž in Klemen Lavrič, ki sta se konec tedna vnovič vpisala na listo strelcev. Visoki Šempetrčan je s prefinjeno potezo proti Njimegenu svojemu Groningenu zagotovil zmago z 2:0. Matavž je tako v letošnji sezoni dosegel že 10 golov, 8 v nizozemskem prvenstvu, s čimer je najboljši slovenski strelec v tujini. Groningen se je v 18-članski ligi prebil na osmo mesto.

Preostala "slovenska" kluba v Eredivisie zasedata 14. in 15. mesto. Reprezentančni rezervni vratar Aleksander Šeliga je za Sparto v Eindhovnu pri slovitem PSV-ju iztržil točko (1:1), Dalibor Stevanovič in Vitesse pa sta bila nemočna na gostovanju pri Ajaxu (0:4).

Pet Lavričevih golov v 10 dneh
Lavrič je fantastično začel spomladanski del sezone v Avstriji. Potem, ko je minuli teden na dveh tekmah dosegel dva gola, je tokrat za graški Sturm proti Mattersburgu zabil kar tri gole. V 29. minuti je najprej izkoristil 11-metrovko, v 51. in 59. minuti pa je s pravilnim postavljanjem v kazenskem prostoru prišel do priložnosti, ki jih kot pravi napadalec ni zapravil.

Razloge za veselje je imel tudi Milenko Ačimovič (9 prvenstveni gol), ki je na obračunu dveh Austrij postavil končni izid 4:1 v korist Dunajčanov. Zadnji Korošci, katere od decembra naprej trenira Jože Prelogar, imajo po 21. krogih le 7 točk! Lavričev Sturm je četrti (36 točk), medtem ko Ačimovičevi "vijoličasti" v tesnem troboju za vodstvo z 42 točkami zasedajo tretje mesto, vodilni Salzburg jih ima 45.

Dva poškodovana reprezentanta
Ob domačem polomu Kölna s Stuttgartom (1:5), pri čemer sta Mišo Brečko in Milivoje Novakovič odigrala vso tekmo, prihaja iz Nemčije še ena slaba novica za navijača slovenske reprezentance. V 2. Bundesligi se je na tekmi Union Berlin - Koblenz poškodoval Matej Mavrič. Že v 12. minuti je branilec moral zaradi poškodbe gležnja oditi v slačilnico. Poleg njega je od igralcev, ki so Sloveniji priigrali nastop na mundialu, poškodovan še napadalec Zlatan Ljubijankič (Gent).

Zadetek Tima Matavža za zmago nad Njimegenom z 2:0