Marko Šuler se je v letu 2009 uveljavil kot steber obrambe tako v reprezentanci kot v klubu. Foto: MMC RTV SLO
Zlatko Dedič in Miloš Marić
Zlatko Dedič je pol leta čakal na prvi bundesligaški gol, zdaj pa jih je v mesecu dni zabil kar tri. Foto: EPA
Klemen Lavrič (Sturm Gradec)
Klemen Lavrič je med japonsko avanturo izginil z reprezentančnega seznama. Ali se lahko z zadetki v Avstriji vrne nanj? Foto: EPA

26-reprezentančni branilec je bil pred enim letom na izhodnih vratih belgijskega kluba, zdaj pa se je v tam uveljavil kot eden najboljših igralcev Jupiler lige. V petek je s KAA Gentom Šuler podpisal dvoletno podaljšanje pogodbe, po kateri bo član "bizonov" do leta 2013. V Belgijo se je Korošec preselil januarja 2008, od takrat pa je zaigral na 54 prvenstvenih tekmah in pri tem dosegel štiri gole.

Šuler zbil vročino, "Zlajo" načel nogo
Na torkovem pokalnem polfinalu z Mechelenom se je po pol leta med strelce vpisal Šulerjev soigralec Zlatan Ljubijankič, ki je z lepim diagonalnim strelom z glavo popeljal goste v vodstvo. Na koncu se je prvi obračun za vstop v finale končal z 2:2. V naslednjih dneh je moral Šuler izpustiti treninge zaradi vročine, v tem času je tudi podpisal novo pogodbo, v nedeljo pa je bil že zadosti zdrav za tekmo s Club Bruggem (1:1). Srečenje pa se ni dobro izteklo za slovenskega reprezentančnega napadalca, ki je v 28. minuti odšepal na rob igrišča, tri minute kasneje pa ga je moral trener Michel Preud'homme zamenjati.

Dedič vse bolj učinkovit
Zlatko Dedič
je s tretjim golom v nemški Bundesligi Bochumu priigral izjemno pomembne tri točke v boju za obstanek. Z glavo je dosegel odločilni zadetek proti Hoffenheimu (2:1). V 76. minuti je Christian Fuchs z desne strani podal natančno na glavo Dediča, ki je z diagonalnim strelom ob vratnici matiral Tima Hildebranda.

Gol in vratnica nesojenega rezervista
Robert Koren
je West Bromwichu z zadetkom proti Readingu pripomogel k ponovljeni tekmi osmine finala angleškega FA-pokala. Trener Roberto di Matteo je v začetno enajsterico uvrstil debitanta Andyja Sloryja, a se je ta na ogrevanju poškodoval, zato je priložnost dobil Koren. V 18. minuti je Chris Brunt na drugi vratnici lepo zaposlil osamljenega slovenskega kapetana Korena, ki je iz bližine izid poravnal na 1:1. Kasneje je Koren z 18 metrov zatresel še vratnico, srečanje pa se je končalo z 2:2.

Vas zanima, kako in koliko so igrali preostali slovenski "legionarji"? Spremljajte in sodelujte na Mojem spletu v rubriki "Slovenci v tujih klubih", za katero vestno skrbi uporabnik dule04.

"Slovenski" uvod v avstrijsko pomlad
V Avstriji se je nadaljevalo državno prvenstvo, še pred tem je graški Sturm v osmini finala presenetil bogati Salzburg (2:0), med junaki zmage je bil Klemen Lavrič, ki je z 11-m zadel za 1:0. Nekdanji kapetan Slovenije se je med strelce vnovič vpisal že v nedeljo, ko je koroški Austrii zabil gol za 0:2. Klub, ki ga trenira Jože Prelogar in za katerega je debitiral Luka Elsner, je na koncu izgubil z 0:3.

Razburljiv sobotni obračun dunajske Austrie in Kapfenberga se je končal s 4:3 za "vijoličaste", piko na i pa je postavil kapetan Milenko Ačimovič, ki je moral za utrditev 3. mesta ponavljati odločilno enajstmetrovko v 80. minuti.

Dedič z glavo potopil Hoffenheim (od 2:48)

Ljubijankič po pol leta zadel za Gent (od 0:02)

Lavričev prodor za 0:2 v Celovcu (od 1:16)

Ačimovič s ponovljeno enajstmetrovko odločil zmagovalca (od 4:50)

Elvedin DžiničMaribor2. mesto v Prvi ligi si/zimski premor
Branko IličFC Moskva//začetek sezone 13. 3.

Andraž KirmWisla Krakow (POL)1. mesto v poljskem prvenstvu/zimski premor
Andrej KomacMaccabi Tel Aviv (IZR)H. Ramat Gan - Maccabi 1:4do 62. minute v 2. minuti
Robert Koren (c)West Bromwich (ANG)WBA - Scunthorpe 2:0;
Reading - WBA 2:2