Dve podaji in dva gola je strelski izkupiček Milivoja Novakoviča v zadnjem tednu. Foto: Reuters
Valter Birsa (Auxerre)
Valter Birsa je postal eden izmed adutov slovenske izbrane vrste, hkrati pa v klubu uživa vse večje zaupanje trenerja Jeana Fernandeza. Foto: Reuters
Nejc Pečnik
Nejc Pečnik je po dobrih igrah v zadnjih mesecih končno začel še tresti nasprotnikove mreže. Foto: Reuters
Aleksander Radosavljevič
Aleksander Radosavljevič je svoj prvi reprezentančni gol dosegel avgusta proti San Marinu, od takrat je tudi nezamenljiv člen izbrane vrste. Foto: Marko Madžarac

Milivoje Novakovič, Valter Birsa in Nejc Pečnik so s svojimi prvimi zadetki v sezoni 2009/10 prinesli Kölnu, Auxerrju in Nacionalu pomembne zmage v prvenstvu ali pokalu. V ruskem prvenstvu je drugi gol letos za svoj Tom Tomsk prispeval Aleksander Radosavljevič.

Nova lačen zmag, uspehov in golov
Kapetan Kölna je v 42. minuti po lepi kombinaciji Podolskega in Ehreta zabil edini gol na srečanju z Mainzom (1:0) in na najboljši možni način pomiril strasti, ki so se razvnele ob poškodbah Nove in njegovi veliki želji, da za reprezentanco odigra prav vse tekme. "Zelo pomembno je, da smo zmagali. A zdaj moramo še naprej trdo delati in narediti vse, da nadaljujemo z nabiranjem točk," je po šele drugi zmagi Kölna v 9. krogih Bundeslige razpredal Novakovič, ki je bil lani s 16 goli najboljši strelec "kozličkov".

"Dejstvo je, da nikoli nisem bil naperjen proti Kölnu, ki je moj klub in ga vedno spoštujem. Toda rad igram, sem lačen zmag, uspehov in zadetkov. Zato tudi verjamem vase in v svoje odločitve. Kar je bilo, je bilo, kvalifikacije so za nami in z mislimi sem spet povsem pri svojemu klubu," je burne zadnje tedne povzel 30-letni Ljubljančan.

Birsa premeteno počakal vratarja Bordeauxa
Valter Birsa
je odlično formo iz reprezentance prenesel tudi v klub. V 73. minuti je z enajstih metrov na kolena spravil aktualnega francoskega prvaka Bordeauxa in Auxerrju prinesel veliko zmago (1:0). Birsa je dobo igral na svoji strani ter predvsem hladnokrvno izkoristil najstrožjo kazen, pri kateri je spretno počakal, da je vratar Cedric Carrasso izbral svojo stran in nato žogo poslal v drugi kot, s čimer je dosegel prvi letošnji gol.

Pečnik obljublja strelsko eksplozijo
"Pričakujte, da bom še naprej zadeval, tako za reprezentanco kot za Nacional!" je po prvencu za svoj portugalski klub obljubil Nejc Pečnik. Nekdanji napadalec Celja, ki je prejšnjo soboto na Slovaškem dosegel tudi prvi reprezentančni gol, je s prvim zadetom v dresu Nacionala odločil 16-ino pokala. V igro proti Varzimu v predmestju Lizbone je vstopil ob odmoru, ko so gostje z Madeire zaostajali z 0:1. Sledil je zasuk, ki ga je v 72. minuti s prekrasnim prostim strelom dokončal ravno Pečnik. "Najpomembneje, da smo zmagali in napredovali. Zdaj se moramo pripraviti na tekmo Evropske lige v Bilbau," je zaključil Nejc, ki si v "play-offu" ne želi Portugalske.

Radosavljevič zbran ob prekinitvi
Mož odločitve na obračunu med moskovskim Dinamom in Tom Tomskom je bil Aleksander Radosavljevič, ki se je po dobro odigrani tekmi v ključnem trenutku preselil pred nasprotna vrata. Po kotu gostov je žoga prišla do Kranjčana, ki jo je iz bližine mirno poslal v mrežo ter z edinim zadetkom na tekmi prinesel sibirskemu klubu pomembne tri točke. Sedem krogov pred koncem prvenstva je Tom na varnem 10. mestu v 16-članski ligi.

Šeligi rotterdamski mestni derbi
Od preostalih reprezentantov je najboljše volje rezervni vratar Aleksander Šeliga, ki je z nekaj dobrimi obrambami pripomogel k uspehu Sparte na rotterdamskem derbiju, sloviti Feyenoord je padel z 2:1.
Povzemimo - forma večine reprezentantov je na zavidljivi ravni, kar vliva upanje za 14. in 18. november, ko se bo Slovenija z Rusijo borila za nastop na mundialu.

Prvenec Pečnika v dresu Nacionala iz Madeire (od 1:36)

Birsa z 11-m pokopal francoske prvake

Radosavljevičev gol za skalp moskovskega Dinama
(od 1:20)

Prvi Novakovičev gol v sezoni 2009/10 za Köln (od 1:36)

Rene KrhinInter (ITA)Genoa - Inter 0:5/izven kadra
Aleksander RadosavljevičTom Tomsk (RUS)Dinamo M. - Tomsk 0:1do 93. minute v 71' za 0:1
NEKDANJI REPREZENTANTI Z NAJMANJ 25 NASTOPI
Milenko AčimovičAustria Dunaj (AVT)Austria - Salzburg 1:0do 90. minutepodaja za gol
Nastja ČehRijeka (HRV)Rijeka - Osijek 1:1do 46. minute