Milenko Ačimovič je bil pred sezono imenovan za kapetana dunajske Austrie. Foto: EPA
Marko Šuler
Marko Šuler, ki se je znova utrdil v prvi postavi Genta, si je privoščil neumno izključitev. Foto: MMC RTV SLO

Slovenski nogometni selektor je obljubljal igralca z idejo, ki zna zagroziti tudi iz prekinitve in marsikdo je v teh besedah prepoznal "jokerja" zlate generacije. Ačimovič se je reprezentančnemu dresu odpovedal pred dvema letoma in večkrat nakazal, da ga vrnitev v izbrano vrsto ne zanima, ker se želi posvetiti le še dunajski Austrii.

Sedem podaj in gol
32-letni Ljubljančan v vijoličastem dresu s številko 30 v zadnjih dveh letih naravnost blesti in je eden najboljših igralcev avstrijskega prvenstva. V letošnji sezoni je v 4. krogih kar sedemkrat podal za zadetke soigralcev in zabil en gol, s katerim je odločil obračun z bogato in velikopotezno Magno iz dunajskega Novega Mesta (2:1).

Fornezzi nemočen ob natančnem strelu
V 71. minuti tekme je Mile izsilil najstrožjo kazen, ki jo je izvedel kar sam. Rojaka v vratih Magne Saša Fornezzija, ki je avstrijsko kariero začel ravno pri Austri, je ukanil z natančnim strelom v desni spodnji kot. Med tednom je Ačimovič sodeloval tudi pri preboju Dunajčanov v 4. predkrog Evropske lige.

Zaploskal sodniku, "pordel" in potopil Gent
Tam ne bo Genta Zlatana Ljubijankiča in Marka Šulerja. Ta je zaznamoval povratno tekmo z Romo. V zadnji minuti 1. polčasa pri izidu 0:1 je storil prekršek za rumeni karton nad Brazilcem Taddeiem, s čimer pa se slovenski branilec ni strinjal in je sarkastično zaploskal glavnemu sodniku. Nemški sodnik Manuel Gräfe ni okleval in mu je hitro pokazal drugi karton in predčasen odhod z igrišča. Roma je nato razbila Gent s kar 7:1.

Vršič znova poškodovan
Od slovenskih nogometašev v evropskih tekmovanjih bo poleg Ačimoviča v Evropski ligi sodeloval še branilec Gregor Mohar, ki je član Sarajeva. Za najelitnejšo tekmovanje pa se potegujeta le še Dare Vršič in Dejan Rusič. Oba člana romunske Timisoare, ki se bo v "play-offu" pomerila s Stuttgartom, sta trenutno poškodovana.

Augsburg pol leta brez Šukala
Ponovne težave z zdravjem ima tudi Goran Šukalo, ki bo po operaciji potreboval vsaj pol leta, da bo lahko prvič zaigral za Augsburg. Drugi vratar Slovenije in član Mantue Jasmin Handanovič bo po poškodbi prsta potreboval okoli dva meseca, da se bo vrnil v okvir vrat.

Nastope slovenskih nogometašev na tujem lahko spremljate in komentirate tudi na forumu v temi Slovenci v tujih klubih, kjer uporabnik dule04 vsakodnevno osvežuje pogovor z najnovejšimi podatki.