Boštjan Cesar je v 1. polčasu zapravil lepo priložnost za zadetek, v drugem pa je postal krivec že za deseti poraz Grenobla. Foto: EPA
Marko Šuler
Marko Šuler je bil med lanskim zimskim odmorom že med odpisanimi v Gentu, letos pa je nezamenljivi član udarne enajsterice in eden najbolje ocenjenih igralcev v belgijskem prvenstvu. Foto: EPA
Milivoje Novakovič
30-letni Milivoje Novakovič se je dolgo boril v nižjih avstrijskih ligah in se prek Bolgarije prebil v Nemčijo, kjer v Kölnu že nekaj časa uživa status superzvezdnika. Foto: EPA

Boštjan Cesar je "pokopal" Grenoble, medtem ko je Marka Šulerja rešil vratar. Za nameček je še prvi slovenski čuvaj mreže Samir Handanovič ob koncu tekme s Palermom prejel nesrečen gol, potem ko je strel Bovoja oplazil Udinesejevega igralca in prevaral "Sarmo".

Grenoble na dnu prepada
Cesarjev klub je v nezavidljivem položaju, saj so v 10. krogu doživeli že deseti poraz. Do 73. minute obračuna z Nancyjem so gostitelji vodili, a nato sta sledila dva "avtogola". Najprej pravi Jemmalija, nato pa je v 88. minuti Cesar nespametno povlekel za dres Dio in Hadji je z bele točke postavil končni izid 1:2. Navijači in mediji že v naslednjih dneh pričakujejo spremembe v alpskem mestu, saj le pet golov in nič točk ne prinaša niti upanja za obstanek v prvi ligi.

Preobrat po odhodu Birse
Od reprezentantov je največ k zadetku pripomogel Valter Birsa, ki je z visoko podajo v kazenski prostor zrežiral izenačujoči gol Auxerrja (1:1). Vseeno je Lille ob menjavi Šempetrčana v 74. minuti vodil, a je nato Poljak Jelen poskrbel za preobrat in slavje AJA s 3:2.

Preostali napadalci tokrat niso bili najbolje razpoloženi - Zlatan Ljubijankič je zapravil dve lepi priložnosti za zadetek Genta. "Biki" so v gosteh ugnali St. Truiden, tudi zato ker je vratar Jorgašević ubranil najstrožjo kazen, ki jo je zakrivil Marko Šuler.

"Nova" ob jubileju skoraj ukanil lastnega vratarja
in Mišo Brečko sta odigrala vroči porenski derbi z Borussio Mönchengladbach. Trboveljski branilec se je proslavil v 74. minuti, ko je po kotu na črti z glavo reši zadetek gostiteljev. Sedem minut kasneje je Novakovič sprožil najnevarnejši strel, a na svoja vrata. Razpoloženi Mondragon je rešil avtogol svojega kapetana in s tem poskrbel za "prijateljskih" 0:0.

Novakovič je odigral 100. tekmo v dresu Kölna, v dobrih treh letih pa je za "kozličke" zabil že natanko 50 golov (47 v prvenstvu, 3 v pokalu). "Sto tekem v dresu Kölna mi predstavlja veliko čast. Niti v sanjah si nisem predstavljal, da bom tolikokrat oblekel dres Kölna," je "NovaGol" še pred tekmo povzel misli ob jubileju.

Vas zanima kako in koliko so igrali preostali slovenski "legionarji"? Spremljajte in sodelujte na Mojem spletu rubriko "Slovenci v tujih klubih".

Iliču prestižni mestni skalp
Najodmevnejšo in najpomembnejšo zmago si je pripisal Branko Ilič, ki je vso tekmo sodeloval na mestnem obračunu med CSKA-jem in njegovo FC Moskvo. Gostje so s 3:1 ugnali favorizirano moštvo in so se pred končnico ruskega prvensva, ki se zaradi podnebnih razmer igra od aprila do decembra, zavihteli na visoko četrto mesto.

Cesar "povlekel" Grenoble v poraz (od 2:47)

Vratar popravil Šulerjevo agresivnost (od 1:22)

Smola "Sarme" v Palermu (od 2:55)