Turki so tekmo začeli odlično in povedli že v 5. minuti. Foto: Borut Živulović/BoBo

Žal ne dosegamo golov iz lepih priložnosti. Še nekaj situacij je bilo takih, ko bi lahko odigrali drugače. Zagotovo pa fizično nismo bili na taki ravni kot proti Švedom, saj so fantje že utrujeni. Je pozitivno, čeprav smo izgubili.

Srečko Katanec
Robert Berič
Robert Beriču žoge po predložku Josipa Iličića v prvem polčasu ni uspelo preusmeriti v mrežo. Foto: Borut Živulović/BoBo
Selektor Srečko Katanec je imel med tekmo nekaj pripomb nad sojenjem glavnega sodnika Marca Guide. Foto: Srdjan Živulović/BoBo

Za Slovenijo je bil to zadnji preizkus pred začetkom septembrskega ciklusa kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018.

Nogometaši bodo kvalifikacije začeli z gostovanjem v Litvi (4. septembra), v skupini so še Anglija, Škotska, Slovaška in Malta.

Yilmaz takoj kaznoval napako v obrambi
Slovenci srečanja s Turki niso začeli najbolje, saj je že v 5. minuti v polno zadel Burak Yilmaz. 30-letni napadalec se je spretno izognil domači obrambi in po Calhanoglujevem predložku z desne strani žogo z glavo preusmeril za hrbet nemočnega vratarja Vida Belca. To je bil njegov 20. zadetek za reprezentanco. Po prejetem golu so se varovanci Srečka Katanca hitro pobrali, kmalu zatem je s strelom z razdalje poskusil Jasmin Kurtić in ogrel dlani Volkana Babacana, ki je moral biti v prvem polčasu zelo oprezen, saj so gostitelji ves čas pritiskali na njegova vrata. V 20. minuti je po predložku Josipa Iličića z glavo slabo meril Robert Berić, 'popravni izpit' je imel v zaključku polčasa, ko je žogo z glavo po vnovičnem Iličićevem predložku poslal naravnost v Babacana.

Babacan preprečil izenačenje
Prva polovica drugega polčasa je minila, kot bi mignil, nobena izmed ekip ni bila pretirano nevarna, še najbolj je bilo vroče v 57. minuti, ko je po predložku Iličića ob drugi vratnici zapretil Miha Mevlja. Zelo zanimivo je bilo deset minut pozneje, ko so se streli Slovencev vrstili kot po tekočem traku. Najprej je po seriji kratkih podaj pred rezervistom Milivojem Novakovićem posredoval Hakan Balta, nato pa se je moral z obrambami večkrat izkazati Babacan. Najprej je moral po predložku iz kota ubraniti strel Novakoviću, zapretila sta še Benjamin Verbič in Boban Jović. Minuto zatem je z diagonalnim strelom poskusil še Iličić, a je mreža obmirovala. V 70. minuti bi lahko Turki kaj kmalu povedli z 2:0, ko je v obrambi zaspal Jović, rezervist Volkan Sen je že preigral Belca, a je nato zgrešil prazna vrata. Zadel je desno vratarjevo vratnico.

Igra se je v naslednjih minutah popolnoma umirila, nobena izmed ekip si ni priigrala več nevarnejšega strela, po treh minutah dodatka je glavni sodnik Marco Guida odpiskal konec tekme.

Katanec: Ne dosegamo golov iz lepih priložnosti
"Po hitro prejetem golu smo prvi polčas odigrali na kar dobri ravni, škoda, da nismo dosegli gola iz priložnosti, ki smo jih imeli. V drugem polčasu smo bili tako tako, spet smo imeli priložnosti ... Žal ne dosegamo golov iz lepih priložnosti. Še nekaj situacij je bilo takih, ko bi lahko odigrali drugače. Zagotovo pa fizično nismo bili na taki ravni kot proti Švedom, saj so fantje že utrujeni. Je pozitivno, čeprav smo izgubili. Želim pa si le, da pridejo fantje na naslednje priprave zdravi, da oddelajo svoje," je po tekmi dejal selektor Srečko Katanec.