Kapetan Kölna je v zadnjem mesecu dosegel tri gole za svoj klub, kar je nedvomno dober znak pred obračunom z Rusijo. Foto: EPA
Aleksander Radosavljevič
Aleksander Radosavljevič se je v zadnjih mesecih utrdil v začetni postavi Matjaža Keka, ki mu je namenil vlogo prvega razdiralca nasprotnih napadov. Foto: Marko Madžarac
Dalibor Stevanovič
Dalibor Stevanovič je po številnih poškodbah in težavami z delodajalci oživil svojo kariero pri arhemskemu Vitessu. Foto: EPA
Vid Belec
Vid Belec naj bi po upokojitvi Francesca Tolda in Paola Orlandonija drugo leto postal drugi vratar Interja. Foto: EPA

Za nevšečnost pred odločilnima tekmama z Rusijo za uvrstitev na SP 2010 je poskrbela le poškodba Bojana Jokiča, ki pa po prvih informacijah naj ne bi bila hujše narave. Zadnja reprezentančna akcija v okviru kvalifikacij za svetovno prvenstvo tako lahko steče, zbor je na Ptuju sklican za 12.30, nato pa sledi Moskva v soboto in Maribor prihodnjo sredo.

"Rade" postaja nevaren tudi pred golom
Prvi je konec konec tedna zadel Slovenec, ki najbolje pozna ruski nogomet, saj Aleksander Radosavljevič v Rusiji igra že sedmo sezono. Tom Tomsk je v gosteh ugnal zadnji Himki (3:1), zadetek za 2:1 pa je prispeval ravno 30-letni Kranjčan, ki je prisebno v mrežo poslal "odpadek" po strelu Srba Jokića. Tomsk, ki naj bi ga Radosavljevič po izteku pogodbe januarja zapustil, si je dva kroga pred koncem zagotovil obstanek. Radosavljevič je dal tretji prvenstveni zadetek, drugi v zadnjih štirih krogih, a skupno šele četrtega na 138 nastopih v ruski elitni ligi.

Moskva Branka Iliča je samo s točko proti Kubanu zdrsnila na četrto mesto in zdaj za dve točki zaostaja za Zenitom in Ligo prvakov. Slovenski branilec je tokrat obsedel na rezervni klopi.

"Dado" zadel in podal s petko
Drugi zadetek je bil delo Daliborja Stevanoviča, ki je zrežiral uspeh Vitesseja nad Venlojem (2:0). 25-letni Ljubljančan je najprej v 38. minuti po blokiranem strelu s pravo bombo pod prečko povedel gostitelje v vodstvo, v zadnji minuti pa je s peto podaljšal žogo do Claudemirja, ki postavil končni izid. Vitesse, ki je prekinil niz treh porazov, je trenutno deseti, mesto pred njim je rotterdamska Sparta Aleksandra Šelige.

V petek se je v dresu Groningena proslavil mladinski reprezentant Tim Matavž, ki je ob visoki zmagi nad Heraclesom dosegel prva dva letošnja zadetka. Pri izidu 1:1 je Matavž vstopil v igro v 36. minuti, nato pa je sredi 2. polčasa v razmiku osmih minut dosegel dva gola. "Ponos severa" zaseda 12. mesto v Eredivisie.

Hertha igrala, "Nova" zadel
Milivoje Novakovič je dosegel drugi prvenstveni gol v letošnji sezoni za Köln in drugič odločil tekmo. V Berlinu je proti Herthi v 79. minuti natančno meril z glavo po prostem strelu Lukasa Podolskega z leve strani. S šestih metrov je streljal v levi spodnji kot. Za "kozličke" je vso tekmo, na kateri je sicer močno prevladovala Hertha, odigral tudi Mišo Brečko. Zlatko Dedič je drugič zapored začel tekmo za Bochum in tudi lepo podal za izenačujoči zadetek Klimowicza, a je bil nato zamenjan v 87. minuti. Po odhodu Primorca na klop je Freiburg dosegel zmagoviti zadetek in prikoval Bochum na predzadnje mesto 1. Bundeslige.

Krhin in Belec ter Inter skupaj do l. 2014
Razveseljiva novica prihaja tudi iz Italije, kjer je Inter podaljšalj pogodbi s slovenskima mladima nogometašema. 19-letna Rene Krhin in Vid Belec bosta dres črno-modrih nosila vse do leta 2014, za kar bosta prejemala 300 tisoč evrov letne plače. Krhin je letos trikrat zaigral za člansko moštvo in se kot zadnji in najmlajši prebil tudi v člansko reprezentanco Slovenije, vratar Belec medtem še čaka na pravo priložnost, med zimskim prestopnim rokom ga želi milanski klub poslati na kaljenje v Serio B.

Koren znova obsedel na klopi
Začetna enajsterica ni usojena Bojanu Jokiču. Levi bočni branilec je šele drugič letos začel tekmo v prvi postavi Sochauxa, a je moral v 49. minuti zaradi poškodbe levega gležnja zapustiti obračun z Lensom (1:2). Nič kaj dobre klubske volje ni kapetan reprezentance Robert Koren. Potem ko je "RoKo" javno izrazil namen po čimprejšnji menjavi sredine, je trener West Bromwicha Roberto di Matteo zatrdil, da ga noče izgubiti, a je nato Radeljčan tudi tekmo z Leicter Cityjem (2:1) spremljal le s klopi. A neigranja v Angliji, je lahko le dodaten motiv za kapetana Korena ...

Aleksander RadosavljevičTom Tomsk (RUS)Himki - Tomsk 1:3vso tekmo v 31' za 1:2
Dalibor StevanovičVitesse (NIZ)Vitesse - Venlo 2:0vso tekmo v 38' za 0:1, podal za 2:0, v 80. minuti
Anton ŽlogarOmonia (CIP)Paralimni - Omonia 0:4/na rezervni klopi