Kapetan Werderja Max Kruse se je po odločilni enajstmetrovki veselil z navijači. Foto: Reuters

Dramatična tekma pred 80.500 gledalci na največjem nemškem stadionu. Po rednem delu je bilo 1:1, v podaljšku je Borussia dvakrat zapravila prednost. Bremenčani so vse stavili na napad v zadnjih minutah podaljška, vratar Jiři Pavlenka je bil že v kazenskem prostoru gostiteljev, ko je Martin Harnik z glavo izenačil na 3:3 v 119. minuti.

Pavlenka obranil dve enajtmetrovki
Sijajni Pavlenka je v prvem nizu strelov z bele točke odbil slab strel Paca Alcacerja, v drugi seriji pa je je obranil še poskus Maximiliana Philippa. Vsi štirje izvajalci Werderja so bili natančni. Ko je Max Kruse v četrti seriji zatresel mrežo, se je začelo veliko slavje izbrancev Floriana Kohfeldta.

26-letni Čeh Jiři Pavlenka je imel sanjski večer. Foto: Reuters

Reus mojstrsko izenačil s prostega strela
Trener vodilne ekipe Bundeslige Lucien Favre je imel kar nekaj težav s sestavo začetne postave. Vratar Roman Bürki je zbolel in 18-letni Eric Oelschlägel je debitiral na veliki sceni.

Bremenčani so povedli v 5. minuti, ko je Kruse s prostega strela močno podal pred vrata, Milot Rashica pa je spretno podstavil levico in spremenil smer žogi, ki je končala v mreži. Borussia ni našla prave igre in vse je kazalo, da bo na odmor odšla z zaostankom. V sodnikovem dodatku prvega dela je kapetan Marco Reus velemojstrsko izvedel prosti strel, z 19 metrov je z desno nogo zavrtinčil žogo prek živega zidu v mrežo.

Reus je zaradi poškodbe ostal v garderobi, vstopil je najboljši joker Bundeslige Paco Alcacer. V 89. minuti je Kruse s prostega strela zadel branilca Juliana Weigla v živem zidu, žoga je spremenila smer, a se je Oelschlägel zares izkazal in jo odbil v kot. V 91. minuti je imel nekdanji igralec Werderja Thomas Delaney najlepšo priložnost za zmago Borussie, z glavo je stresel prečko.

Claudio Pizarro (desno) je vstopil na začetku podaljška. Zelo je poživil igro Werderja, izenačil je na 2:2 in tudi zanesljivo zadel z bele točke. Foto: Reuters

Veteran Pizarro še vedno v odlični formi
Podaljšek je postregel z izjemno predstavo. V 105. minuti si je Christian Pulisic v polnem šprintu izmenjal dvojno podajo z Alcacerjem, nato pa z levico matiral Pavlenko. V 108. minuti je 40-letni Claudio Pizarro izenačil na 2:2, ko je spretno preigral Oelschlägla in z leve strani potisnil žogo v mrežo. Perujski napadalec je vstopil na začetku podaljška in zelo je poživil igro Bremenčanov.

Harnik izsilil podaljšek
V 113. minuti so gostje zahtevali igranje z roko, a je sodnik Felix Brych le zamahnil z roko. Borussia je izvedla protinapad, na desni je Philipp mojstrsko preigral Ludwiga Augustinssona in podal pred vrata, kjer je Achraf Hakimi s petih metrov zabil žogo v mrežo. V zadnjih minutah je šel v napad tudi vratar Pavlenka, v 119. minuti je Kruse iz kota podal na daljšo vratnico, kjer je Martin Harnik z glavo zelo spretno ukanil Oelschlägla.

18-letni Eric Oelschlägel je prvič branil za člansko ekipo Borussie. Foto: Reuters

Favre zelo razočaran
"Zelo sem razočaran, da smo izpadli. Prepričan sem bil, da bomo uspeli zadržati vodstvo s 3:2. Vseeno moram pohvaliti vratarja Oelschlägla, ki vse do danes zjutraj sploh ni bil predviden za tekmo. Nekajkrat se je izkazal," je pojasnil Favre.

Trener gostov Kohlfeldt je bil seveda navdušen: "Imel sem že kakšen mirnejši večer. To je bila res posebna tekma. Ko smo se dvakrat znašli v zaostanku, smo se zelo dvignili."

HSV se počasi dviguje
Hamburger SV, ki je maja prvič izpadel iz Bundeslige, vodi v drugi nemški ligi in je zdaj tudi v četrtfinalu pokala. Tekmo proti prvoligašu Nürnbergu je odločil Berkay Özcan v 54. minuti z natančnim strelom z levo nogo.

Heidenheim presenetil Bayer iz Leverkusna
Za presenečenje je poskrbel drugoligaš Heidenheim, ki je izločil Bayer iz Leverkusna z 2:1. Farmacevti, ki so v soboto s 3:1 na kolena spravili Bayern, so bili v drugem polčasu neprepoznavni.

Serge Gnabry je bil najboljši igralec tekme v Berlinu. Foto: Reuters

Bayern po podaljšku izločil Hertho
Za Bayern je pokal postal zelo pomembno tekmovanje, saj je po izpadu Borussie glavni favorit za naslov. V Bundesligi Bavarci po porazu v Leverkusnu z 1:3 zaostajajo za črno-rumenimi že sedem točk.

V Berlinu so bili izbranci Nika Kovača precej boljši (streli 4:23, posest 26:74 %), a so napredovali šele po podaljšku (2:3). Olimpijski stadion v prestolnici je bil šele drugič v sezoni razprodan, prvič je bil poln konec septembra, ko je Hertha ugnala Bayern z 2:0.

Mittelstädt zadel za ekspresno vodstvo gostiteljev
Že v 2. minuti je branilec Herthe Karim Rekik podrl Leona Goretzko v kazenskem prostoru. Sodnik Markus Schmidt je vezistu Bayerna popolnoma neupravičeno pokazal rumeni karton, saj je posnetek pokazal, da je bil prekršek očiten. Gostje so se še pritoževali, ko je že tekel protinapad. Maximilian Mittelstädt si je izmenjal dvojno podajo s Salomonom Kaloujem, nato pa poslal žogo med nogama Matsa Hummelsa v mrežo.

Sijajna predstava Gnabryja
Pet minut zatem je Robert Lewandowski v kazenskem prostoru našel Serga Gnabryja, ki je z volejem poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo.

Bavarci so bili precej boljši, a do odmora niso uspeli zadeti. V 49. minuti je James Rodriguez sijajno zaposlil Gnabryja, ki je vtekel v prazen prostor in z diagonalnim strelom z desnico zatresel malo mrežico.

Joker Selke izsilil podaljšek
Trener Herthe Pal Dardai je namesto nevidnega Vedada Ibiševića na zelenico poslal Davieja Selkeja, ki je potreboval le tri minute za izenačenje na 2:2. Hummels je z glavo nespretno podal nazaj proti vratarju Svenu Ulreichu, Selke je prestregečl žogo in jo z desne strani poslal v prazno mrežo.

Coman odločil z glavo
Odločitev je padla v 98. minuti, ko je Lewandowski spretno poslal žogo prek vratarja Runeja Jarsteina, Kingsley Coman pa jo je med tremi branilci Herthe na golovi črti z glavo potisnil v mrežo.

V 75. letu starosti je umrl nekdanji nemški nogometaš in menedžer Schalkeja Rudi Assauer. Branilec je odigral 307 tekem v Bundesligi v dresih Borussie Dortmund (1964-1970) in Werderja (1970-1976). Leta 1965 je osvojil nemški pokal, leto pozneje pa Pokal pokalnih zmagovalcev. Neizbrisen pečat je pustil v vlogi menedžerja Schalkeja (1981-1986 in 1993-2006), z njim so knapi osvojili dva nemška pokala in Pokal Uefa maja 1997, ko so v finalu ugnali Inter. Leta 2012 je Assauer razkril, da boleha za Alzheimerjevo boleznijo. Znan je bil kot strasten kadilec cigar. Tudi v televizijski studio je prišel le, če je lahko med pogovorom kadil. Foto: Reuters

Nemški pokal, osmina finala:
Borussia (D) - WERDER BREMEN * 5:7, 3:3 (1:1)
80.500; Reus 45., Pulisic 105., Hakimi 113.; Rashica 5., Pizarro 108., Harnik 119.
11-m: Paco Alcacer (Pavlenka brani), Pizarro (0:1), Philipp (Pavlenka brani), M. Eggestein (0:2), Wistel (1:2), Klaassen (1:3), Weigl (2:3), Kruse (2:4).
* - po streljanju 11-m

Borussia (D): Oelschlägel, Hakimi, Weigl, Toprak, Diallo, Witsel, Delaney (103./Dahoud), Pulisic, Reus (46./Paco Alcacer), Guerreiro (91./Bruun Larsen), Götze (91./Philipp).

Werder: Pavlenka, Langkamp, Sahin (76./Möhwald), Moisander, Gebre Selassie (91./J. Eggestein), Bargfrede (91./Pizarro), Augustinsson, M. Eggestein, Klaassen, Kruse, Rashica (66./Harnik).

Sodnik: dr. Felix Brych

HEIDENHEIM - Bayer (L) 2:1 (0:1)