Mirko Vučinić je dosegel peti in šesti zadetek v letošnji sezoni ... Foto: EPA
Alexandre Pato in David Beckham
... Alexandre Pato pa sedmega in osmega. Foto: EPA
David Beckham
David Beckham je lahko zadovoljen s svojim debijem v italijanskem prvenstvu. Foto: EPA
Adrian Mutu
Adrian Mutu se proti Lecceju ni naigral. Zaradi poškodbe komolca je moral igrišče zapustiti v 51. minuti. Foto: EPA
Maurizio Domizzi
Maurizio Domizzi je Udineseju priboril točko. Foto: EPA

Trener Milana Carlo Ancelotti je v nasprotju z napovedmi Beckhama uvrstil v začetno enajsterico. Anglež, ki ga je za nekaj mesecev posodil Los Angeles Galaxy, je igral na desnem boku, na sredini igrišča sta mu delala družbo še Andrea Pirlo in Clarence Seedorf.

V zelo ofenzivni postavitvi rdeče-črnih sta v napadu Kaka in Ronaldinho stala nekoliko za Patom. Beckham, ki ga je na tribunah olimpijskega stadiona spremljala tudi mati, je igral mirno in enostavno ter zadovoljil pričakovanja zahtevnih navijačev. V 89. minuti ga je zamenjal Mathieu Flamini.

Vučinić - Pato: 2:2
Po precej mirnem začetku je sredi prvega polčasa za veselje domačih navijačev poskrbel Vučinić, ki ga ni uspel ustaviti Marek Jankulovski. Gostje so na začetku nadaljevanja hitro postavili stvari na glavo. Pato je v 48. minuti najprej v mrežo preusmeril podajo Kakaja z leve strani, pet minut pozneje pa po sijajnem prodoru z lepim strelom zadel še enkrat.

Po zapravljeni priložnosti Kakaja za 3:1 mu Vučinić ni ostal dolžan in še sam poskrbel za "dopietto", ko je slabih 20 minut pred koncem Christiana Abbiatija matiral v padcu z glavo. Z remijem je bržkone lahko bolj zadovoljna Roma, ki je igrala brez svojega poškodovanega "ideologa" Francesca Tottija, medtem ko je Milan upal, da bo ujel priključek z Interjem.

Cagliari blizu trem točkam na San Siru
Ta je v soboto po tritedenskem premoru le remiziral s Cagliarijem (1:1), a mora biti zadovoljen, saj bi jo lahko odnesel še slabše. Nogometaši s Sardinije so na San Siru igrali odlično in v zadnjem delu tekme zapravili tri priložnosti za zmago. Robert Acquafresca je iz bližine zgrešil prazna vrata! Bolj natančen je bil v 65. minuti, ko je Cagliari povedel v vodstvo, potem ko je spodrsnilo Interjevemu branilcu Walterju Samuelu. Trener črno-modrih Jose Mourinho je na igrišče takoj zatem poslal Hernana Crespa in Mancinija ter tvegal samo s tremi možmi v zadnji vrsti.

Izenačenje Ibrahimovića
Za pravega asa iz rokava se je izkazal Argentinec, ki je v 77. minuti lepo prodrl po levi strani, žogo pa je po njegovem predložku na daljši vratnici v mrežo preusmeril Zlatan Ibrahimović. Cagliari se po izenačenju ni zaprl, temveč še naprej iskal priložnost za tri točke, a ni imel sreče. Najlepšo priložnost Interja za zmago je imel pet minut pred koncem Sulley Muntari, vendar je oplazil le zunanji del okvirja vrat.

Predvidljiva igra Interja
Po osmih zaporednih zmagah v italijanskem prvenstvu se je zmagovita serija Interja tako ustavila. V prvem polčasu je igral prepočasi in preveč predvidljivo, težave je imel predvsem v zvezni vrsti in igri po bokih. Na začetku nadaljevanja je imela Mourinhova četa nekaj več prostora, a ko je končno prestavila v višjo prestavo, je udaril Acquafresca, ki ga je na Sardinijo na "šolanje" poslal prav Inter.

Del Piero spet s prostega strela
Juventus se je za znižanje zaostanka na štiri točke za vodilnim moštvom moral pošteno potruditi. Siena se je izkazala za trd oreh ter imela na začetku in koncu tekme dve res lepi priložnosti. Staro damo je še enkrat več v letošnji sezoni s prostega strela rešil Alessandro Del Piero. V 33. minuti je s 30 metrov lepo meril v spodnji kot.

Lecce presenetil v Firencah
Še hujši spodrsljaj kot Inter si je privoščila Fiorentina, ki je po treh zaporednih zmagah morala priznati premoč skromnemu Lecceju (1:2). Doma je doživela prvi poraz po lanskem februarju oziroma 16 tekmah. Na drugi strani je Lecce slavil prvič po 12 tekmah in prvič v tej sezoni v gosteh.

Kriza Videmčanov še ni mimo
Udinese se še ni prebil iz krize. Proti Sampdorii (1:1) je znova razočaral z igro in osvojil šele tretjo točko na zadnjih devetih tekmah. Goste je na slabem srečanju v Vidmu v vodstvo popeljal Gennaro Delvecchio z glavo po strelu iz kota v 57. minuti, pet minut pozneje pa je v zmedi po prostem strelu Gaetana D'Agostina odgovoril Maurizio Domizzi. Samir Handanovič je branil vso tekmo.

FIORENTINA - LECCE 1:2 (1:2)
Felipe Melo 24.; Giacomazzi 6., Castillo 28.
RK: Osvaldo 94./Fiorentina

JUVENTUS - SIENA 1:0 (1:0)
Del Piero 33.

NAPOLI - CATANIA 1:0 (0:0)
Maggio 80.
Bizzarri (Catania) je v 66. minuti ubranil 11-metrovko Hamšiku.

PALERMO - ATALANTA 3:2 (2:0)
Miccoli 22., Bresciano 39., Cavani 81.; Floccari 65., Ferreira Pinto 78.

REGGINA - LAZIO 2:3 (1:2)
Corradi 4./11-m, Cozza 63.; Pandev 14., 21., 76.

UDINESE - SAMPDORIA 1:1 (0:0)
Domizzi 62.; Delvecchio 57.
Handanovič (Udinese) je branil vso tekmo.

GENOA - TORINO 3:0 (1:0)
Biava 18., Janković 48., Motta 85.

INTER - CAGLIARI 1:1 (0:0)
Ibrahimović 77.; Acquafresca 65.

INTER 18 13 4 1 32:12 43 JUVENTUS 18 12 3 3 31:13 39 MILAN 18 10 4 4 30:20 34 NAPOLI 18 10 3 5 26:16 33 GENOA 18 9 5 4 27:17 32 FIORENTINA 18 10 2 6 26:16 32 LAZIO 18 9 3 6 29:24 30 PALERMO 18 8 2 8 24:23 26 CATANIA 18 7 4 7 18:21 25 ATALANTA 18 7 3 8 22:22 24 ROMA 17 7 3 7 23:25 24 UDINESE 18 6 5 7 26:27 23 CAGLIARI 18 6 4 8 20:22 22 SAMPDORIA 17 5 5 7 16:19 20 SIENA 18 5 4 9 13:19 19 LECCE 18 3 8 7 16:25 17 BOLOGNA 18 3 7 8 20:28 16 TORINO 18 4 3 11 18:32 15 REGGINA 18 3 4 11 17:36 13 CHIEVO 18 2 4 12 10:28 10