Mirko Vučinič je v 18. minuti odločil tekmo s Catanio in Romo prvouvrščenemu Interju približal na vsega 5 točk. Foto: Reuters
Felipe Melo
Boj na stadionu Renata Della Are je bil srdit, a so se zmage na koncu veselili nogometaši Juventusa. Foto: Reuters
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o se je na sobotni tekmi proti Sampdorii sicer trudil, a z devetimi igralci enostavno ni šlo. Foto: Reuters

Rimljane je do novih treh točk popeljal Mirko Vučinić, ki je v 18. minuti izkoristil natančen predložek Jeremyja Meneza in iz neposredne bližine z desnico zlahka premagal gostujočega vratarja Mariana Andujarja. Tudi sicer so bili domači z Olimpica podjetnejši, še posebej je bilo vroče v 41. minuti, ko je najprej proti vratom sprožil John Arne Riise, nato pa je iz neposredne bližine vratarja nastreljal še Daniele De Rossi. Gostje so bili nevarni le v prvem polčasu, najlepšo priložnost pa je v 22. minuti zapravil Nicolas Spolli, ki je s šestih metrov žogo poslal čez gol. Drugi polčas je bil veliko mirnejši, tako da so varovanci Claudia Ranierija tekmo uspešno pripeljali do konca in vknjižili nove tri točke na prvenstveni lestvici.

"Stara dama" zdržala pritisk
Ekipa Juventusa je prav tako slavila, a se je morala za zmago veliko bolj potruditi. Prvi zadetek na tekmi v gosteh proti Bologni je že v 4. minuti dosegel Diego, ki je po slabem posredovanju vratarja Emiliana Viviane in odbitem strelu Amaurija žogo le zbezal v mrežo. V drugem polčasu je sledil pritisk domačih, čigar vrhunec je bil zadetek v 5. minuti nadaljevanja. Z nekaj sreče je žogo čez črto potisnil Antonio Busce. Vseeno so se gostje iz Torina pobrali in v 66. minuti dosegli zmagoviti zadetek, ko je v polno po lepi globinski podaji Alessandra Del Piera zadel rezervist Antonio Candreva.

Inter zaustavili dve izključitvi
Vodilni Inter je v soboto proti Sampdorii izgubil dve točki, toda če vzamemo v zakup, da je večji del tekme igral z dvema igralcema manj, lahko rečemo, da je eno točko pridobil. V 32. minuti je bil zaradi igranja s komolcem izključen Walter Samuel, šest minut pozneje pa je karton rdeče barve videl še Ivan Cordoba. Najlepšo priložnost na tekmi je po pol ure igre zapravil Samuel Eto'o, ki ni izkoristil sijajne podaje Diega Milita z glavo pred kazenski prostor. Tekma se je končala brez zadetkov.

Handanovič trikrat premagan
Zelo slabo gre v zadnjem času Udineseju, ki je v soboto kar s 3:0 klonil proti Genoi. Samir Handanovič je bil pri vseh treh golih, enega so domači nogometaši dosegli tudi z bele točke, povsem nemočen. S tem se klub slovenskega reprezentančnega vratarja počasi, a vztrajno približuje coni, ki vodi v izpad v Serie B.