Zlatan Ibrahimović je prvi zvezdnik LA Galaxyja. V letošnji sezoni je na 17 tekmah dosegel 16 zadetkov. Foto: Reuters
Mojstrovina Zlatana Ibrahimovića na el traficu

Zimzeleni Šved, ki v zadnjem času dviga prah s posrečenimi izjavami, je pravi strup za ekipo Los Angeles FC, ki je z uspešno izvedeno enajstmetrovko Carlosa Vele na obračunu MLS-ja povedla že v 4. minuti, nato pa je sledil šov Ibrakadabre.

37-letni napadalec se je prvič med strelce vpisal že štiri minute pozneje, ko je s polvolejem z desnico z roba kazenskega prostora matiral gostujočega vratarja Tylerja Millerja.

V 56. minuti je čuvaja mreže Los Angelesa premagal s strelom z glavo po predložku z leve strani, hat-trick je dopolnil ob izteku 70. minute, ko je z levico sprožil neubranljivo z roba kazenskega prostora. Poraz gostujočega moštva je v 96. minuti ublažil Vela za končnih 3:2.

Los Angeles FC v Zahodni konferenci kljub porazu še vedno prepričljivo vodi, pred drugouvrščenim Los Angeles Galaxyjem ima 9 točk prednosti.