Sergeja Stefanišin je na vseh treh tekmah pokazala odlično formo. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Marta Bon
Marta Bon uspešno vodi krimovke v letošnji sezoni Lige prvakinj. Foto: MMC RTV SLO
Krim slavil tretjič zapored

Krimovke so tekmo začele v krču in živčno ter s številnimi napakami. Avstrijke so tako vodile do 23. minute, največ s tremi goli naskoka (6:9). Po minuti odmora trenerke Marte Bon so Ljubljančanke le ujele pravi ritem. Odlično je branila Sergeja Stefanišin (v prvem polčasu 15 obramb), steklo je v napadu in od izenačenja na 10:10 je razlika le še rasla. Ob odmoru je bilo 16:12.

Osem golov Lekićeve, poškodba Grosove
Stefanišinova je tudi v nadaljevanju še naprej sanjsko čuvala domačo mrežo, iz protinapadov pa so krimovke rešetale gostujočo obrambo. Po 40 minutah je na semaforju pisalo že 24:14, najvišja prednost pa je znašala 13 zadetkov. Christian Maly, ki je prevzel trenersko palico Hypa po incidentu in odstopu Gunnarja Prokopa, niti z menjavami ni bistveno ublažil poraza.
Najboljša strelka tekme je bila Andrea Lekić z osmimi zadetki. Ob koncu prvega polčasa si je gleženj poškodovala Ana Gros in predčasno končala tekmo. "Ritem smo stopnjevali skozi vso tekmo. Igra Krima je zdaj taka, kot želimo, toda do cilja je še dolga pot," je po srečanju povedala Bonova.

Prihodnjo nedeljo čaka Krim gostovanje v Aalborgu, ki je z 31:24 ugnal Metz.