23-letni Krzysztof Piatek je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa takole izenačil na 1:1. Na petih tekmah za Milan je dosegel že šest zadetkov, skupaj pa v letošnji Serie A 17. Foto: EPA

V 33. minuti so povedli gostitelji, po lepem prodoru v kazenski prostor, preigravanju in podaji Josipa Iličića z desne strani je z nizkim strelom zadel Remo Freuler. Vratar Gianluigi Donnarumma bi moral bolje posredovati.

Milan je izenačil v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, mrežo je zatresel spretni Krzysztof Piatek. Po predložku Ricarda Rodrigueza z leve strani je bil sredi kazenskega prostora uspešen z volejem z levico. S tem je postal prvi nogometaš Milana po Mariu Balotelliju leta 2013, ki je dosegel gol na prvih treh ligaških tekmah.

55. minuta je prinesla vodstvo gostov. Po slabo izbiti žogi Hansa Hateboerja je prvič po lanskem maju z močnim in natančnim diagonalnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora zadel Hakan Calhanoglu. V 61. minuti se je med strelce še enkrat vpisal Piatek, tokrat iz bližine z glavo po Calhanoglujevi podaji iz kota.

Atalanta, pri kateri sta imela slab večer poleg Iličića ključna igralca Duvan Zapata in Papu Gomez, je doživela prvi poraz po 22. decembru, od tedaj je nanizala štiri zmage in dva remija.

Milan je v Bergamu zmagal prvič po maju 2015.