Paulo Dybala je bil mož odločitve v Torinu. Foto: Reuters

Milan je bil v prvem polčasu precej nevarnejši. Wojciech Szczesny se je zares izkazal v 25. minuti, ko je Lucas Paqueta streljal z glavo, vratarju stare dame pa je uspelo odbiti žogo prek vrat. V 45. minuti je odbil nevaren strel Thea Hernandeza, v sodnikovem dodatku prvega polčasa pa še strel Krzysztofa Piateka z roba kazenskega prostora.

Cristiano Ronaldo je že v 55. minuti zapustil zelenico. Foto: Reuters

Jezni Ronaldo takoj v garderobo
Nezadovoljni trener Juventusa Maurizio Sarri je v 55. minuti iz igre potegnil Cristiana Ronalda. Jezni Portugalec je takoj odšel v garderobo. Sarri je po tekmi pojasnil, da je 34-letnega Portugalca zamenjal, ker ima težave s kolenom in to se je poznalo na zadnjih dveh tekmah. Vstopil je Dybala in gostitelji so postajali vse nevarnejši. Blaise Matuidi je zapretil v 67. minuti, a je meril malce prek vrat.

Dybala unovčil podajo Higuaina
Odločitev je padla v 77. minuti, ko je Gonzalo Higuain na robu kazenskega prostora našel Dybalo. Argentinec je sijajno prodrl proti vratom in z natančnim diagonalnim strelom z desnico z 12 metrov zatresel mrežo.

Barella rešil Inter
Inter je v soboto premagal Verono z 2:1. Na San Siru je odločil Nicolo Barella sedem minut pred koncem po podaji Stefana de Vrieja.

Lazio unovčil spodrsljaj Rome
Na tretje mesto se je prebil Lazio, ki je ugnal Lecce s 4:2. Sinjemodri so se hitro pobrali po velikem razočaranju v Evropski ligi, ko so po porazu proti Celticu v četrtek z 1:2 ostali z minimalnimi možnostmi za napredovanje.

Andreas Cornelius je potrdil zmago Parme. Foto: Reuters

Na olimpijskem stadionu je blestel Joaquin Correa, ki je zadel dvakrat. Žan Majer je vstopil v 70. minuti pri vodstvu Lazia z 2:1.

Parma je premagala Romo z 2:0. Mattia Sprocati je z diagonalnim strelom z levo nogo spretno pospravil žogo v mrežo v 68. minuti. V 93. minuti je zmago potrdil danski napadalec Andreas Cornelius, ki je z močnim strelom z levico sijajno zaključil protinapad.