Aljaž Bedene se je v Rotterdamu uvrstil med osem najboljših. Foto: EPA

21-letni Grk, eden najbolj obetavnih teniških igralcev na svetu, si je v drugi igri priigral dve priložnosti za odvzem servisa, a je Bedene obe ubranil in izenačil na 1:1 V osmi igri je imel Cicipas na voljo celo tri priložnosti za brejk, toda Ljubljančan je znova našel odgovor, nato pa si v 11. sam priboril priložnost za odvzem servisa, kar mu je tudi uspelo. V naslednji igri je brez izgubljene točke prišel do zmage v prvem nizu, ki je trajal 53 minut.

Najboljši slovenski teniški igralec je nadaljeval v izvrstnem ritmu. Cicipas je dobil uvodno igro drugega niza, toda po izenačenju je Bedene v tretji izkoristil drugo priložnost za brejk na tekmi, s katero je povedel 2:1. Zanesljivo je igral po svojem začetnem udarcu in v odločilni deseti igri potrdil veliko zmago nad drugim nosilcem turnirja na Nizozemskem. Drugi niz je trajal 39 minut, skupaj pa je Bedene za preboj med osem najboljših potreboval uro in 32 minut.

30-letnega Bedeneta, ki je v prvem krogu turnirja premagal Francoza Benoita Paireja, 19. igralca sveta, s 6:2 in 6:4, v četrtfinalu čaka enajst let mlajši Kanadčan Felix Auger Aliassime, ki je v drugem krogu dokaj zanesljivo premagal Bolgara Grigorja Dimitrova s 6:4 in 6:2.