Slovenci in Francozi so med seboj nazadnje igrali v finalu evropskega prvenstva 2015, ki so ga dobili francoski odbojkarji, naši fantje pa so v Sofiji osvojili srebrno odličje.

Slovenski odbojkarji bodo v Gdansku napadli prvo mesto. Foto: EPA

Slovenija je s Tunizijo nazadnje igrala leta 2016 v okviru Svetovne lige in prepričljivo zmagala.

Za konec kvalifikacij pa se bodo varovanci Alberta Giulianija pomerili z gostitelji, s katerimi so se Slovenci doslej pomerili največkrat. Nazadnje so nad njimi slavili na evropskem prvenstvu na Poljskem.

Na olimpijske igre le zmagovalci turnirja
Medcelinske kvalifikacije bodo sicer potekale v šestih skupinah s po štirimi ekipami, in sicer v Bolgariji, na Nizozemskem, v Italiji, na Poljskem, v Rusiji in na Kitajskem. Na olimpijski turnir se bodo uvrstili le zmagovalci. Drugi krog kvalifikacij bo na sporedu prihodnje leto, potekal bo v okviru evropskih kvalifikacij, za Tokio pa bo na voljo le ena vozovnica.