Slovenski odbojkarji ne popuščajo. Foto: Fivb

Slovenci so odlično odprli srečanje in povedli z 10:4. Bili so boljši v vseh elementih igre. Tudi v nadaljevanju niza je Slovenija prevladovala, tako da ga je dobila s 25:16. V drugem nizu se je slika ponovila. Slovenci so diktirali ritem tekme in zanesljivo vodili. Tudi drugi niz se je končal s 25:16 v slovensko korist.

Slovenski odbojkarji v Riminiju še korak bliže polfinalu

Slovenci so se vrnili po zaostanku 19:22, odločilni blok Kozamernika
Tretji niz je bil precej bolj izenačen. Japonci so vodili večji del. Slovenci so izenačili na 13:13 in 17:17. Japonska je znova povedla z 22:19. Tine Urnaut je znižal na 22:21, Matic Videčnik malo pozneje na 23:22. Slovenci so v dramatični končnici po dveh uspešnih akcijah Tončka Šterna prišli do dveh zaključnih žog, a so Japonci obe ubranili, nato pa sami prišli do zaključne. Jan Kozamernik jo je z uspešnim napadom izničil. Žiga Štern je priboril novo zaključno žogo, ki so jo Slovenci malo pozneje izkoristili za skupno zmago z 28:26. Zadnjo točko je z blokom dosegel Jan Kozamernik.

Klemen Čebulj v akciji. Foto: Fivb

Tine Urnaut, kapetan Slovenije: "Zelo sem vesel zmage, saj smo v tretjem nizu vseskozi zaostajali. Mislim, da vsaj trikrat po tri točke, a smo se vsakič vrnili – in to je zelo pomembno. Ne glede na to, v kakšni postavi igramo, moramo vedno igrati na maksimumu, se boriti do konca. To smo zlasti v tretjem nizu tudi pokazali. V vsakem trenutku je za nas pomemben vsak igralec, zato sem res vesel, da smo dosegli zelo pomembno zmago na poti do svojega cilja."

Matic Videčnik, bloker Slovenije: "Reprezentanca Japonske je dobra ekipa. So nepopustljivi v obrambi, tudi v napadu niso tehnično slabi, tako da smo zelo veseli te zmage. Zadovoljni smo tudi igralci, ki smo prišli s klopi, da smo dobili priložnost."

Slovence zmaga nad Bolgari pelje v polfinale
Slovenija se bo v sredo v zadnjem krogu pomerila z Bolgarijo. Slovencem zmaga nad predzadnjimi Bolgari v vsakem primeru - ne glede na izide ostalih tekem - prinaša polfinale.

ODBOJKA (M) ‒ LIGA NARODOV 2021

TEKME SLOVENIJE, Rimini

14. krog:
SLOVENIJA ‒ JAPONSKA
3:0 (16, 16, 26)

Slovenija: T. Štern 14, Pajenk 4, Kozamernik 9, Šket, Gasparini, Vinčić, Ž. Štern 6, Možič, Kovačič, Videčnik 3, Ropret 3, Urnaut 14, Čebulj 7, Klobučar.

Japonska: Shimizu 12, Onodera, Fukuzawa 2, Yamauchi 2, Nishida 6, Sekita 1, Oya, Ishikawa 1, Ri, Takanashi 13, Otsuka 5, Yamamoto, Takahashi, Ogawa.

16. Avstralija 14  1 13  7:41   2

Prvo merilo je razmerje zmag in porazov, šele nato odločajo točke!

Polfinalni tekmi bosta v soboto, 26. junija, tekma za 3. mesto in finale pa v nedeljo, 27. junija.